Volodymyr Ariev: “Грандіозний корупційний скандал в ПАРЄ! “

Народний депутат України Volodymyr Ariev

У нас люблять казати «А от якби в Європі це сталося, то (далі по тексту, залежно від предмету обурення)». Сьогодні в Європі це сталося – грандіозний корупційний скандал в ПАРЄ! Спеціальна розслідувальна група оприлюднила доповідь на 200 сторінок з фактами, які свідчать що делегати в ПАРЄ були замішані в корупційних і лоббістських схемах на користь Азербайджана. Ось фактаж, переклад деяких частин доповіді:
– «За словами пана Уолтера (Великобританія) було декілька парламентських делегацій, які були пов’язані з МІМО. У Баку він зустрівся з головою парламентської делегації з Міжпарламентської асамблеї Співдружності Незалежних Держав паном Слуцьким, який також був членом ПАРЄ. У місяці, що передували виборам пан Вальтер і його дружина відправилися в Бодрум, пан Слуцький кілька разів поспішав з паном Уолтером і запитав, чи зможе він відправити особисте своє повітряне судно в аеропорт Бодрум, щоб забрати його, щоб зібратися разом і зустрітися з Президентом Алієвим, який відпочив у Сардинії. Г-н Вальтер відхилив запрошення літати на зустріч з президентом Алієвим, а також запрошення пана Слуцького під час місії зі спостереження, щоб скласти спільний звіт. Він вважав, що пан Слуцький був дуже близьким до президента Алієва, від якого він отримав медаль.»
– «Пан Лінтнер був депутатом від Німеччини в ПАРЄ у період з 1999 по 2010 рр. Він також виконував обов’язки голови Комітету з правових питань та прав людини та Комітету з моніторингу. Відповідно до наявної інформації про перелік почесних членів ПАРЄ жовтня 2017 року151 р. пан Лайнтер займає посаду почесного члена з січня 2010 року. За словами деяких свідків секретаріату ПАРЄ, навіть коли він займав посаду в ПАРЄ, пан Лінтнер завжди підтримував Азербайджан. Він дуже часто їздив до Азербайджану незалежно від ПАРЄ. Пан Лінтнер є керівником ГЕФДАБ, який, як повідомляється, був заснований у 2009 році, а пан Лінтнер досі займав посаду в ПАРЄ. Організація добре відома тим, що спостерігала за президентськими виборами в Азербайджані в 2013 році. Крім того, пан Лінтнер має компанію званий “Line M-Trade”, зареєстрований у Німеччині, яка здійснила платежі пані Стренц (див. пункти 432-436 нижче). Відповідно до свідчень про платежі, зроблені з Азербайджану для різних осіб та організацій в Європі, у період з 2012 по 2014 рр. Пан Лінтнер отримав 819 500 євро з Азербайджану через фірми Polux Management, компанії Metastar Invest та компанії Hilux Services .»
– «Пан Лааксо був депутатом Фінляндії в ПАРЄ (UEL) у період між 1991 та 2003 роками (повноправним членом) та 2007 та 2011 роках (заступник члена). Згідно з наявною інформацією про перелік почесних членів ПАРЄ у жовтні 2017 р. Лауксо займає посаду почесного члена з червня 2013 року. Свідки секретаріату ПАРЄ, почуті слідчим органом, заявили, що пан Лааксо був сприятливим для Азербайджану, коли він ще був членом ПАРЄ. За словами членів секретаріату ПАРЄ та депутатів, після того, як він залишив ПАРЄ, пан Лааксо часто бачив в лобіювання будівлі ПАРЄ на користь Азербайджану.»
Cкандал зачепив депутатів з Німеччини, Фінляндії, Великобританії, Іспанії (Педро Аграмунт і Хорді Шукла), Італії (Лука Волонте), Румунія (Чезар Преда) та багатьох інших країн. Мої свідчення щодо Аграмунта і незграбної спроби вірменської делегації всунути мені дорогий коньяк, теж містяться в репорті.
Особливо хочу віділити один момент – жоден українець не згаданий в доповіді в негативному контексті!
Отже, як бачимо, спочатку скандал в покритті порушень Газпрома Єврокомісією, тепер всепроникаюча корупція в ПАРЄ. Для нас висновок один – навіть попри дедалі гучніші факти топ-корупції в Європі, нам зупинятися в боротьбі з цим злом у себе не можна. Лише варто аби ця справа була більш юридичною, а не політичною. Бо чистота потрібна в першу чергу нам, а не для звіту. А за наслідками корупційного скандалу в ПАРЄ будемо уважно стежити, репорт на 200 сторінок читатимемо уважно. Сам документ англійською під лінком.
Поки висновок один – ПАРЄ потребує змін до регламенту, які би зробили процеси прозорими замість намагатися піти назустріч російському шантажу і скасувати санкції проти нацделегацій.


Volodymyr Ariev
Top