Тарас Чорновіл: “Чому НАБУ мають перевіряти саме ті, хто й так упевнені, що воно працює бездоганно?”

Тарас Чорновіл

Зачепила мене вже ця істерія стосовно зовнішнього аудитора для НАБУ. Доки про це плакалися друзі Артема Ситника (всякі там Лещенки й їм подібні, у яких з з ним взаємозалік), ще міг не звертати увагу. А зараз до вавілонських плачів приєдналися вже нейтральні люди. Якусь ахінею про реванш корупціонерів почали плести…
Так от. Дуже простою мовою. Є певна державна структура, яку, згідно закону, може перевіряти лише зовнішня (міжнародна) аудиторська група. Вона не звільняє голову цієї структури, не робить жодних імперативних дій, вона тільки має доступ до матеріалів і єдина може здійснити реальну перевірку. Але в цієї державної установи є дуже дивне оточення – такі собі новітні “любі друзі”. Вони постійно повторюють наступні тези: “НАБУ чудесне, ефективне, чесне, найкраще з усіх силовиків. НАБУ працює досконало, результати їхніх розслідувань абсолютно правильні та дієві. Кожен, хто критикує НАБУ та його керівництво за недостатню ефективність, безумовно є корупціонером чи посібником корупціонерів!”
Як ви думаєте, якого аудитора запропонують саме ці люди? Чи буде їхній аудитор щось насправді перевіряти, чи вже все з ним узгоджено? У випадку кандидата в аудитори від соболєвих-лєщенків, то скорше припустив би, що він просто самостійно нічого не буде досліджувати, а працюватиме з уже готовими аналітичними матеріалами.
Мені завжди здавалося, що будь-який аудит може проводити лише людина чи структура, яку сформували ті, хто скептично чи хоча б нейтрально налаштовані. Інакше може статися так, що НАБУ перевірятимуть спеціально підібрані його вірними друзями персонажі.
Я зараз не встигаю аналізувати кандидата, якого “друзі НАБУ” дуже активно почали обливати брудом – явно мають чого боятися. Але вже того факту, що він понад десятиліття досліджував корупційні процеси на пострадянському просторі й тривалий час воював проти російської влади, представляючи інтереси ув’язненого в Росії Ходорковського, щось таки та говорить.
Тому спершу поясніть мені, що в моїй логіці неправильно і чому НАБУ мають перевіряти саме ті, хто й так упевнені, що воно працює бездоганно. А далі, можна й дискутувати, якщо ще буде про що.


Тарас Чорновіл

Top