Тарас Чорновіл: “Люди, які цієї ночі блокуали суд, працювали прямо на користь захисників Насірова”

Тарас Чорновіл

І ще один дрібний нюанс у справі Насірова. Люди, які цієї ночі блокуали суд, їздили додому до голови суду, робили гучні заклики й підписували якісь заяви, виконали певну цікаву функцію. Так, у них дійсно були добрі наміри – творець нової азаровщини має бути покараний, тим більше, що злочинних дій за ним може виявитися вдосталь (хоча це ще треба довести). Але цієї ночі вони працювали прямо на користь захисників Насірова.
Ті уже мають повний текст і набір фото й відео матеріалів для Європейського суду з прав людини. І то не на кінцеве оскарження вироку, а для термінового розгляду через “позбавлення права на чесний і неупереджений суд” і через “тортури”. Я ці терміни умисно взяв у лапки, бо саме так їх оцінюю у випадку Насірова, але в ЄСПЛ у такі тонкощі вдаватися не будуть. Там усе по параграфах: адвокати використали своє законне право умисно затягувати процес через недовіру судді, це було підігнано під часові обставини, які необачно допустило НАБУ, але це теж не суперечить законодавству – отак вишукали дірку в кодексі. А далі “група агресивно настроєних осіб заблокували бідного-хворого Насірова в суді, здійснювали погрози його адвокатам та чинили фізичний тиск на суддів, у тому числі біля приватного помешкання голови суду. І це все при попустительстві органів влади й правоохоронців”. Знову ж, це не мої фрази, а цитата з майбутнього звернення до ЄСПЛ – там формулювання майже стандартні, а їх результативність просто вбивча! У повному тексті значно більше місця займе констатація саме впливу й ролі влади в “тиску на суд, захист і підслідного”. Наприклад, згадають, що Наєм, Лещенко й ще хто там був, є членами президентської (!) фракції у парламенті. Акцент буде робитися, що це сама влада руками своїх окремих представників і натовпу тиснула на суд з метою засудити “невинного борця з корупціює та правдошукача й викривача”. При цьому ще згадають нардепа Журжія, який десь добряче прокрався, а його “подвигами” якраз і займалася ДФС. Такі позови взагалі діють безвідмовно!
А що можна було зробити? Та просто подумати головою про наслідки, не вчиняти тих дій, у яких є аж надто явні юридичні ознаки “тиску на правосуддя”. І, якщо ви так вірите НАБУ, то визнати, що в них є вдосталь методів відстежити, щоб фігурант не втік з країни, був змушений до понеділка відлежуватися в якійсь клініці. При спробі втечі прямо в аеропорту вручити нову підозру. А ще, коли б “смертельно хворий” раптом різко виздоровів, то це б десятикратно зіграло проти нього. Можна було узгодити, щоб за Насіровим і його автомобілями їхав незмінний кортеж автомайданівців і відстежував усі їхні переміщення.
Після цього вартувало б настріляти гуль тим нардепам, які два роки блокували судову реформу (включно й присутньому там Журжію від Самопомочі), через що судова система досі є рятівним колом для корупціонерів. Ще згадати поіменно й пропікетувати всіх тих, хто вже віддавна блокують будь-які зміни до КПК (навіть незначні поправки в нашумілому 5610 ледве прорвалися через блокаду Самопомочі й радикалів), а отже, згідно Портновського кодексу, сторона захисту може затягувати до безкінечності й розвалювати будь-яку справу. Потім, можливо, відвідати медиків, які виписували фальшиві діагнози, чим допомогли захисту розіграти згаданий пасьянс.
Але ж для цього думати треба. А куди простіше прокричати щось про “злочинну владу”. А ще, у деяких крикунів мета була взагалі протилежна, оно Гриценко (останній непрохідний) прямо заявив, що добре було б, щоб Насірову дали втекти, бо тоді був би такий простір для критиканства, а тут раптом виявиться, що його врешті-решт реально засудять, а це нашим полум’яним революціонерам зовсім не цікаво. Їм чим гірше – тим ліпше!


Тарас Чорновіл

Top