Тарас Чорновіл: “Про міфічну співпрацю Онищенка й Порошенка”

Не знаю досконало, хто, як і за скільки купує голоси нардепів у цьому скликанні ВРУ та чи взагалі купує. Не знаю також чи займається цим влада й хто саме у владі. Я відбув свої чотири скликання й добре пам’ятаю, що політична корупція здійснюється не так примітивно й прямолінійно, як це нам люблять розказувати. Але одне знаю точно – якщо хтось здійснював якісь незаконні й корупційні дії, то вже точно без зайвих свідків. І гарантовано не в присутності свого персонального ворога чи політичного противника.
Це я про твердження Олександра Кадирова (Онищенка), що він був свідком і записав у президентському кабінеті на свій годинник корупційні розмови й розпорядження Президента. Доказувати, що Петро Порошенко не дає незаконних розпоряджень, нехай цим займуться хоча б нардепи фракції БПП, які лише завдяки йому й попали в Раду. А я знову про дрібницю, яка руйнує всі гучні звинувачення та підтверджує факт брехні у цьому конкретному випадку.
От ви б домовлялися про якийсь хабар, запросивши до себе в квартиру сусідку-стерву, яка вам уже давно й відкрито гадить? А чому ви думаєте, що президент дурніший за вас? Онищенко вперше (принаймні раніше я його не відстежував) підгадив Порошенку зразу після виборів. Тоді мажоритарники-самовисуванці активно записувалися в фракцію БПП. Очевидно, що Петру Порошенку це було дуже вигідно саме на стадії створення коаліції. Якби розмір фракції БПП був трохи більшим, можна було б поборотися за прем’єрство Володимира Гройсмана ще тоді. Але Онищенко, який хотів зіграти у свою гру та вже мав тісні політичні стосунки з ЮлієюТимошенко, зумів задіяти достатній ресурс, щоб відтягнути значну кількість депутатів. Уже тоді відносини були остаточно зіпсовані.
Надіюся, в нікого нема сумнівів, що стосунки Порошенка й Тимошенко завжди були дуже напружені (принаймні з 2002 року). То як його довіреною особою міг стати олігарх, який фінансував Тимошенко й через неї також вирішував свої кадрові питання. Що, може вже хтось забув за чиєю квотою був призначений міністр коаліційного уряду Шевченко? А це ще був кінець 2014 року. Після того було ще пару випадків, коли Юля пробувала завести Онищенка до Президента. Раз, невдало – не прийняв. Іншого разу зустріч відбулася, але, судячи із дуже жорсткої кампанії проти Порошенка, яку невідкладно розкрутила Юлія Володимирівна після цього, була дуже невдалою. Коли ж дійшло до зняття недоторканності, то пару тижнів, доки тема не вигоріла остаточно, саме Юля кілька разів (а адвокат мафії Власенко значно більше) публічно заявила, що це політичні переслідування.
Але тут не про Юлю й Онищенка, а про міфічну співпрацю Онищенка й Порошенка. Маючи всі ці загальновідомі факти, хтось ще хоче нас переконати, що за тих неповних два роки десь мав поміститися період, коли б Порошенко мав не лише подружитися з Онищенком, але й зробити його своєю довіреною людиною. І не просто довіреною, а такою, щоб у його присутності “рішать усякі тайні вопроси”… Ну не треба ж нас мати аж за таких ідіотів.
До речі. Головні звинувачення Онищенка проти Порошенка опубліковані у відверто проросійському виданні…


Тарас Чорновіл

Top