Полікарбонат знаходить нове застосування

Сьогодні вже неможливо перерахувати місця та способи застосування такого унікального будівельного матеріалу, як полікарбонат. Він став настільки популярним, що ми перестали його помічати. Хоча оточені предметами, зробленими із нього – арочні конструкції, павільйони, навіси з полікарбонату та козирки, теплиці фермерські, прозорі паркани, й т.п.

Цей сотовий та монолітний полікарбонат невдовзі може знайти нове широке застосування, до якого вже вдаються ті, хто не хоче платити за газ та інші енергоносії за завищеннями цінами. Саме через постійну напругу на ринку енергоносіїв, яку створює керівництво Російської Федерації, люди шукають способи обійтись для обігріву свого будинку без газу, нафти, вугілля, дров та електрики. А це можливо, якщо дім нагрівається природним способом. Тобто, сонячними променями.

Субтропіки під полікарбонатним покриттям

Винахідливі голови знайшли сучасний варіант збереження тепла в домі саме завдяки стільниковому та монолітному полікарбонату. Щоправда, до цієї технології можуть вдатися лише власники приватних будівель теплиць. Прозорий полімер в поєднанні зі склом накриває весь будинок разом із присадибною ділянкою. При цьому, металевий каркас теплиці, який тримає покриття, є стійким та мобільним. Він легко міняє свою конфігурацію в залежності від пори року та температури повітря.


Таким чином власники теплиці з полікарбонату, зимового саду-городу створюють локальні, ідеальні субтропічні умови для життя в холодні пори року. Адже в зоні штучно створеного мікроклімату опиняється не лише будинок, який за помірної зими не треба опалювати, а й уся присадибна ділянка. У цьому випадку вона повністю перетворюється у велику теплицю. При цьому застосовується вміла комбінація стільникового полікарбонату зі склом, яке використовується в нижній частині усієї конструкції. Зараз багато варіантів можна купити теплиці під полікарбонатні листи, та профілю. Квадратний профіль ідеально підходить для будівництва фермерської теплиці для вирощування в зимовий період.

Завдяки такому поєднанню матеріалів як стільниковий полікарбонат у зимовий сад-город не лише прекрасно проникає світло, а й не зникає з поля зору краса навколишнього ландшафту. Система провітрювання для теплиць підтримує потрібну температуру та вологість. То ж власник такого прозорого субтропічного середовища, який живе в північних широтах, опиняється в унікальних умовах вічного літа.

Полікарбонат для отеплення житлових та побутових приміщень

Полікарбонат в Києві купують переважно будівельники, які займаються утепленням невеликих житлових приміщень як дачні будинки, обшивають кіоски та павільйони тощо. Таке незвичне використання цього покрівельного матеріалу стало можливим завдяки його неповторним якостям. Їх не знайти в такому поєднанні в жодному іншому будівельному та промисловому матеріалі.

Які властивості має стільниковий полікарбонат?

  • Світлопроникний. В залежності від призначення, полікарбонат може бути матовим, кольоровим, зі світло проникливою властивістю 20-30 %, та прозорим – біля 90 %. Якісний полікарбонат (сотовий) обов’язково має захисний шар від ультрафіолету, що убезпечує від проникнення ультрафіолетового випромінювання.
  • Стійкий до погодних умов. Не змінює свої технічні параметри при широкому діапазоні температури: від – 40 до + 120 за Цельсієм. Витримує шквальний вітер, град, снігопади. Все це забезпечує гарантію якості полікарбонату на багато років вперед.
  • Стійкий до пожеж. Належачи до типу матеріалів із середньою займистістю, він радше тліє, а не горить, не виділяючи при цьому шкідливих речовин.
  • Вага. Легкий. Майже не поступаючись склу за своєю здатністю пропускати світло, має вдвічі меншу вагу (1,2 г/см³).
  • Пластичний. При своїй міцності, є напрочуд гнучким матеріалом. Не втрачає своєї пластичності, не тріскається та не ламається при згинанні навіть в умовах холоду.
  • Звукоізоляційний. Товщина полікарбонатного листа може бути від 4 до 40 мм, від неї залежить його здатність поглинати шуми (від 15 до 25 дБ).
  • Теплоізоляційний. Прекрасно зберігає тепло. Це стосується, перш за все, стільникового полікарбонату, який у розрізі нагадує бджолині стільники. Їхні пустоти заповнені повітрям, а жорсткі ребра перемичок роблять його напрочуд міцним.

З кінця минулого століття полікарбонат в Україні став незамінним там, де потрібні усі ці унікальні якості. Вони роблять його не лише стійким до різного роду зовнішніх впливів, а й простим, зручним та швидким при монтуванні. То ж не дивно, що цьому полімеру будуть знаходити все нові застосування.

 

Top