У військо поїхали еміссари Хомчака визначати лояльність до влади і виявляти, хто і як голосував

Роман Доник

Мене більше хвилюють не казки про нібито зробленеу Хомчаком про те, чого він не може зробити по свіжих штатним обов’язках, а реальні речі, які можуть відбитися на боєздатності армії.

У бригади поїхали цивільні емісари Хомчака визначати рівень довіри до командирів. Не інспекція, Не старші офіцери, які мають досвід, які можуть об’єктивно оцінювати рівень бойового офіцера, а цивільні люди. Вони будуть визначати рівень офіцерів і з’ясовувати чи можна їм довіряти.

Визначати будуть зі слів “джерел”. Плітки, чутки, невдоволення. Не робити анонімні опитування великої кількості військовослужбовців, а збирати інформацію по своїм знайомим. Причому ці люди з Корбанівского пулу.

Пам’ятаєте посилання Зеленського, при призначенні, на “волонтерів і журналістів”. Це продовження теми. Тепер буде визначатися лояльність. Не вміння воювати, не знання і досвід, а саме лояльність і ставлення до офіцерів “солдатських комітетів”.


“Іменем Хомчака” збирають інформацію про ставлення військовослужбовців до своїх командирів і … яка позиція була на минулих президентських виборах. Хлопці, а як же таємниця виборів, як же свобода волевиявлення? Або вам не віриться, що за Порошенка могли голосувати військові, а Муженко на фронті поважають всі комбриги, комбати і нижче до рядового складу?

Так, могли голосувати. Тому що при Порошенко службою в армії можна пишатися. А Муженко поважають бо він солдат. Крім того що володіє повною інформацією по війську, знає всіх комбатів і більшість ротних особисто. Тому що будь-який офіцер і солдат воює з 14 року знає, що, коли буде заміс і Муженко буде поруч, візьме автомат в руки і прикриє спину.

Так, це не рівень НГШ. Але це дуже важливо для воюючого солдата і офіцера. Не треба нести політику до воюючої армії. І не треба розслідувати, і переслідувати інакомислення по політичним цілям. Якщо дали військовим право голосувати – не потрібно потім з’ясовувати яким був їхній вибір. Вони громадяни України і мають повне право. І навіть більше. Тому що це громадяни України, які зі зброєю в руках захищають Незалежність України на фронті.

Загравання з громадськістю та новою владою закінчиться тоді, коли потрібно буде воювати. На одних лояльних до Зеленського армію не збудувати. А Хомчак, на жаль, настільки відірвався від армії, що просто не розуміє очевидних речей. В армії такий саме кадровий голод, як і всюди. Там так само не вистачає грамотних офіцерів. Тому що під час війни, завжди так буває.

Люди ростуть по кар’єрних сходах не встигаючи вчитися і набиратися потрібного досвіду. Але зараз, мабуть, інше завдання стоїть у нового НГШ. Забезпечити лояльність до нового верховного і покірливе виконання будь-яких наказів.

Але армія воює за Статутом. Тому не вийде її вичистити під себе. А ще у армії є ми. І ми не дамо зробити з воюючою 5 рік армії “потішні” полки.

Roman Donik
Top