Роман Кулик: ” Трамп і приїхавши на саміт НАТО гне давно означену лінію по витратам на оборону.”

Роман Кулик АТО

Навряд хтось сумнівався, але Трамп і приїхавши на саміт НАТО гне давно означену лінію по витратам на оборону, нещодавно повторену на мітингу в Монтані. На зустрічі з Єнсом Столтенбергом прямо роздав ФРН за “Північний потік-2”:

«Маю сказати і вважаю це прикрим, що Німеччина має величезні угоди по нафті і газу з Росією, і ми маємо захищати її від Росії, а Німеччина йде і платить мільярди й мільярди доларів на рік Росії. Отже, ми захищаємо Німеччину, захищаємо Францію, захищаємо всі ці країни, а багато країн укладають угоди з Росією по газопроводах і платять Росії мільярди доларів. Я вважаю це недоречним. Колишній канцлер Німеччини (Шредер) очолює газогінний проект, яким постачається газ. Це призведе до того, що 70 відсотків поставок газу Німеччині буде контролюватися Росією…. Німеччина повністю контролюється Росією, бо отримуватиме між 60 та 70 відсотками енергоносіїв із Росії через новий газопровід», – від душі накинув.


Знайти тут якусь логічну нестиковку важко – саме так виглядають справи у Європі для пересічного американця. Німеччина вважає за доцільне закласти 78 мільярдів євро на міграційну політику до 2022 року, але збільшили витрати на бундесвер, який ледве підтримує елементарну боєздатність згідно чисельних досліджень самих же німців, – ні, ліві не зрозуміють. Останні плани уряду Меркель полягали в збільшенні витрат на оборону до 1,5% ВВП до 2025 (!). Оперативно, нічого не скажеш. Воно й недивно, бо європейці звикли до американської військової парасольки і м’які спроби Обами стимулювати країни-ЄС до фінансування армій згідно правил НАТО всім були по цимбалах. А тут замість назрілих дій легко можна звалити все на “навіженого Трампа”).

Коротше, не здивуюсь, якщо публікація “The Washington Post” щодо ймовірності виводу американських військ із ФРН ґрунтується на реальних джерелах з Пентагону. Американцям і не треба шукати альтернативу – Польща готова розмістити в себе як мінімум бронетанкову дивізію в районі “Сувалкського коридору” й викласти за базу 2 мільярди. І витрати на оборону в поляків якраз 2.1%,і ніяких потоків не будують. І якщо теоретично ще хтось може торпедувати “Північний потік-2”, то тільки США, якби це не подобалось багатьом в Україні. Також на саміті планується зустріч Трампа з Меркель, де він 100% повторить ті самі тези. Тож цікавий буде саміт)

Роман Кулик
Top