Джон Смит: “Заява Константинопольського патріархату саме по собі це бімба.”

Навіть якби не було томосу (тьху-тьху), заява Константинопольського патріархату саме по собі це бімба.
Варфоломій – найголовніша людина в православ’ї. Якщо в питаннях православ’я і є арбітр, то ніхто крім нього не підходить на цю роль краще.

Так ось в суперечці, що розгорнулася між нами і Москвою, арбітр виступив повністю на нашому боці. Категорично.

Лідер православ’я підтвердив, що перехід Київського патріархату під москву у 1686 році не відповідав канонам. Цим він фактично вибив камінь з-під ідей “російського миру”, що лізе в Україну зі своїм “общім” православ’ям.

Крім того, фактично Варфоломій підтвердив, що це “УПЦ МП” – неканонічні на території України, а не УПЦ Філарета. Вчинивши в 90-х роках розкол проти Філарета і виступивши проти законних спроб Філарета створити українську церкву, вони вивели частину українського православ’я під юрисдикцію, яка навіть на думку Вселенського православ’я, не має прав на Україну. Отже це вони, а не Філарет а) неканонічні, б) розкольники.
Це просто постріл в голову цієї п’ятої колони.


Але можна піти ще далі. Попи упц мп в умовах війни, які продовжують добровільно залишатися під владою Москви, дійсно роблять акт колабораціонізму з ворогом.
Тепер не вийде з’їжджати на те, що це “гоніння націоналістів на православних”.

Більш того, така заява цікава ще й тим, що це в цілому в інформаційній війні з Кремлем сильний хід на нашому боці. Важливий світовий релігійний лідер заявив про незаконність претензій Москви на Україну.
Крім того, говорячи про незаконну анексію Київської Патріархії в 1686 році, важлива світова особа фактично підтвердила, що Україна існувала до цього як незалежна держава.

Таким чином ця заява це інформаційний постріл, значення якого важко переоцінити.

Домогтися такої заяви раніше, до війни, багато чого б вартувало.
Порошенко зумів “втягнути” Варфоломія в “наші розборки” з Москвою на нашому боці. Тут варто віддати належне його дивовижному дипломатичному таланту. Порошенко “купив” Варфоломія так, що той сам захотів активно включитися в це питання. А купив тим, що пояснив, що українське православ’я найбільше за чисельністю в світі і без нас агент Борисов в миру Кірюха перетворюється на звичайного лідера невеликої псевдоправославної секти. Ну а як назвати їх віруючими, якщо їх путін купається в теплій ополонці з підігрівом? Наче в джакузі. Що це за Хрещення? Порошенко зумів скористатися моментом – протиріччями РПЦ і Константинополя, втомою Константинополя від нав’язливих спроб Москви стати головними в православ’ї.
Молодець.

Порошенко це реально лідер світового масштабу. І це порохоботство я роблю не за рулет Рошен (хоча і це теж), а тому що дійсно варто віддати людині належне.

Наостанок залишається тільки побажати йому успіхів і тримати кулаки, щоб його затія з томосом вдалася. Якщо він зможе, це буде епохальна подія для України.

Джон Смит

Top