Роман Кулик: “Радіо Свобода” знову радують цікавим інтерв’ю…”

Роман Кулик

“Радіо Свобода” знову радують цікавим інтерв’ю: цього разу з командувачем ВМС Ігорем Воронченком. Опублікована перша частина матеріалу, найбільш цікаві, особисто для мене, моменти:

1/ Воронченко підписав акти про прийняття 4 МБАКів Лубни», «Вишгород», «Кременчук», «Нікополь» до складу ВМС. Нарешті у нас їх 6. Довгенька вийшла епопея з держвипробуваннями й недоліками. Вочевидь це ще не кінець пригод МБАКів. Воронченко хоче навісити на них додаткове озброєння – цікаво, що з цього приводу думають в “Кузні”)).
Підтвердив, що “Незабаром два «Кентаври» будуть спущені на воду”. Висловив сподівання, що перший корпус ракетного катеру “Лань” (з “Нептуном”, звісно ж) закладуть уже цього літа.

2/ Про успішну спробу росіян віджать у нас Азовське море й максимально утруднити судноплавство та життя Маріуполю:
“Повернувся нещодавно з Бердянська та Маріуполя. Є домовленість (щоправда, поки що усна) про створення Азовської бази ВМС”.
Моніторять обстановку, відпрацьовують контрзаходи. Тут все зрозуміло, що ще він може сказати.


3/ Про корвет. Твердо налаштований добитись завершення його будівництва. АЛЕ Кабмін ще в листопаді 2017-го проголосував за фінансування програми будівництва корвету – 1.3 мільярда грн., постанова № 879 . І недавно Мінфін пише, що на даний момент грошей немає, але є кілька варіантів, працюють ітд. Омг, типовий Гройсман. Тут просто можна пофейспалмити з приорітетів Кабміну, коли ми втрачаємо (якщо вже не втратили весь Азов), а уряд не може знайти вже обіцяні кошти на корвет. Якщо не знайдуть кошти до парламентських виборів – корвету знов гайки на невизначений термін. Журба.

4/ Щодо багатостраждальних американських катерів “Айленд”, які в кращому випадку будуть доставлені в Одесу наприкінці 2019-го року: набрані два екіпажі готуються в Одесі, в листопаді-грудні проходитимуть навчання у Штатах.

Весь матеріал: https://www.radiosvoboda.org/a/29326328.html

Роман Кулик

Top