Павло Бондаренко: “Руси ніякі не нормани-варяги, – це історичний міф.”

Павло Бондаренко

У вікінгів не було рогатих шоломів – це історичний міф. Рогаті шоломи на них “одягли” християнські батюшки, щоб підкреслити що вікінги – “породження пекла”. Археологи не знаходять у похованнях вікінгів рогатих шоломів.

“Татаро-монголи” не були ані язичниками, ані мусульманами – це історичний міф, як і про те, що руських князів змушували вклонятися то кущу, то вогню. Обидва сини Батия за історичними джерелами – Тихомир та Сартак (названий брат Олександра Невського і спадкоємець трону) були християнами-несторіанами (одна з версій аріанства).

Русь у Х-ХІ ст. експортувла не лише рабів, мед, воск та хутра, як пишуть у підручниках, – це історичний міф. Продавали також зброю, кольчуги, ювелірні вироби, льняні тканини (в Італії цінувалася “руська тканина”), обладнання для прядіння (прясла), скляіні вироби, в т.ч. художнє скло.


У Х – на поч. ХІ ст. Київ за багатством, красою, розмірами та кількістю населення входив у трійку кращих міст цивілізованого світу разом з Констатнтинополем і столицею Кордовського халіфату – Кордовою.

Руси ніякі не нормани-варяги, – це історичний міф. Вони походять з українського Степу і називалися роксаланами. Жили по берегах Сіверського Донця, в Криму на Керченському і Таманському півостровах. Візантійський імператор Костянтин Багрянородний (помер 959 р) писав про Тамтарху (Тмуторокань) як про “форпост русів”.

Руси ніколи не воювали на конях – лише в пішому строю, наймаючи в якості кінноти “чорних клобуків”. Панцирна кіннота з`являється в дружинах роських князів лише наприкінці ХІ-поч. ХІІ ст.

Імена Кия, Щека, Хорива та Либіді – не словянські – це історичний міф. Вони мають давньоіранське коріння й напряму походять з давньоготської. Так само, як імена князів Аскольда (Осколт) і Діра (Дарій).

Живіть тепер з цим😜

Павло Бондаренко

Top