Карл Волох: “Нынче у грантоедов случился очередной приступ показушной активности .”

Я много раз уже иллюстрировал, как вполне перспективная для молодых демократий идея поддерживаемых из-за границы НГО в украинских реалиях превратилась в доходный и совершенно монополизированный бизнес, интересы стейкхолдеров которого частенько противоречат интересам государства и общества.
Нынче у грантоедов случился очередной приступ показушной активности – Лещенко-Шабунин провели под ВРУ акцию против закона о нацбезопасности, который профильный комитет подготовил к принятию во втором чтении.
Я мог бы сейчас заняться текстуальным анализом и показать, что правка об ограничении экономических функций СБУ, за которую они так отчаянно «топят», в текст уже внесена, причём, без участия грантоедов. Но предпочту дать вам общий текст одного документа, который показывает, на каком уровне сотрудничества с Западом текст законопроекта отрабатывался и что, де-факто, славные антикоррупционеры сейчас пытаются торпедировать – исключительно ради набора политических баллов.
«Голові Верховної Ради України Андрію Парубію
Копія: Секретарю Ради національної безпеки і оборони України Олександру Турчинову
Голові Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України Сергію Пашинському
У якості Голів Місій країн, що входять до Міжнародної Дорадчої Групи у листі від 15 березня цього року ми привітали направлення Президентом України до Верховної Ради проекту Закону “Про національну безпеку”, яке відбулося 28 лютого. У цьому ж листі ми зазначили кілька питань, які потребували подальшого розгляду, зокрема, стосовно повноважень Служби Безпеки України та парламентського нагляду за її діяльністю.
З часу прийняття проекту Закону “Про національну безпеку” у першому читанні 5 квітня цього року, Міжнародна Дорадча Група працювала у тісному контакті з робочою групою Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України щодо підготовки законопроекту до другого читання, з метою вирішення питань, які були згадані у нашому листі від 15 березня.
15 червня цього року наші радники зустрілись із членами робочої групи та представниками Апарату Ради Національної Безпеки та Оборони та висловили наші поради, які базуються на європейських та євроатлантичних стандартах та принципах. Основні елементи наших порад були прийняті, що відображено у відповідних поправках до тексту Закону прийнятому у першому читанні. Ці поправки додано до цього листа у Додатку А. Додаток Б містить повний текст проекту Закону “Про національну безпеку”, який було прийнято у першому читанні з урахуванням вищезгаданих змін.
На нашу думку, проект тексту за результатом нашого обговорення 15 червня та наведений у Додатку Б достатньою мірою враховує зауваження, викладені у нашому листі від 15 березня, а також приводить законопроект “Про національну безпеку” у відповідність до ключових європейських та євроатлантичних принципів. З огляду на це, ми вітатимемо прийняття проекту Закону (у редакції, яку викладено у Додатку Б) Верховною Радою України у другому читанні. Будь-які можливі подальші поправки або текстові зміни вимагатимуть аналізу Міжнародної Дорадчої Групи на предмет їхньої відповідності європейським та євроатлантичним стандартам та принципам, що потребуватиме додаткового часу.
м. Київ, 18 червня 2018 року
Зважаючи на майбутній Саміт НАТО у Брюсселі, закликаємо Вас продовжувати відкритий діалог, необхідний для прийняття Верховною Радою цього законопроекту не пізніше 22 червня 2018 року. Цей крок стане сильним сигналом того, що Україна залишається відданою реформуванню сектору безпеки та оборони, європейській та євроатлантичній інтеграції а також, створить передумови для максимізації двосторонньої безпекової допомоги Україні.
З повагою,
Кястутіс Ланчінскас,
Голова КМЄС в Україні
Хюґ Мінґареллі,
Голова Представництва ЄС в Україні
Александер Вінніков,
Голова Представництва НАТО в Україні
Марі Л. Йованович,
Посол США в Україні»


Карл Волох
Top