Taras Chornovil: “Щодо активностей навколо Авакова.”

Тарас Черновіл

Є в мене пару спостережень останнього часу щодо активностей навколо Авакова. Вони дуже розрізнені й доволі вторинні, але загальна маса наближається до критичної, а отже посилюється відчуття, що Арсен Борисович, як писав Пушкін: “Он уважать себя заставил и лучше выдумать не мог”, а ще, що він може викрутити дуже неочікуваний фортель. Тільки сьогодні кинулися в очі два моменти. Найперше, це виступ у Раді лідера фракції Народний Фронт Максима Бурбака”. Він завжди кожну фразу супроводжував тезами, що це і те, і тамте – започатковано Арсенієм Яценюком. З ним їх єднає давня дружба й співпраця. Не був він оригінальним і вчора на Погоджувальній. А сьогодні тональність раптово змінилася. Яценюка Бурбак таки раз згадав і то в питанні, до якого той мав дуже незначне відношення – це про те, що, мовляв, Яценюк вів Україну в НАТО. Не заперечую, зробив чимало, але навіть інституційно та й реально це було результатом роботи Порошенка.

А от про лебедину пісню Яценюка – проект “Стіна” Бурбак уже згадав у прив’язці до іншої особи, яка якраз до цього не має жодного відношення – Арсена Авакова. Той, бач, проінспектував її зведення. Не звернув би уваги, якби не штучність згадки. Бо так само Аваков міг проінспектувати й сусідню птахофабрику чи дорожнє будівництво. Був у себе вдома на Харківщині, захотів побачити, то йому й провели екскурсію. Але ця патетично виголошена згадка була доповнена ще однією фразою про те, як він, Народний Фронт і вся країна висловлює “особисту подяку “Авакову за те, що той і його поліція захистили нас від провокаторів під час гомосексуального маршу та в дні фіналу футбольного чемпіонату. Під час недавньої акції, щоправда, захищали не зовсім нас…


Такі повтори персонального відзначення й подяки, хто знає стиль висловлювань Бурбака, свідчать про дуже значні зміни тенденцій. Це свідчення того, хто тепер головний у Народному Фронті.

А ще сьогодні мене запрошують на ефір ЗІКу о 17.00, де невідомо з якого дива буде йтися про плани урегулювання на Донбасі. І якраз в контексті “плану Авакова”. І план цей профанація, і Аваков до його впровадження не має жодного стосунку. Навіть Нацполіція та Нацгвардія там під час основних операцій будуть виведені з його опіки та перепідпорядковані командуючому операції. Та й актуальності нуль – Аваков свої одкровення робив уже чимало місяців назад. Але на телеканалі, який тепер приписують до орбіти Медведчука (не знаю, правда чи ні) вирішив обговорити це і ще раз, уже вкотре.

Це все дрібниці, як і купа подібних детальок за минулі місяці. Але Арсен Борисович явно торгується своєю значимістю. Він явно наполягає на своїй ролі другої за впливовістю людини в країні, що суперечить і його статусу, і реальному стану речей. Але якісь торги таки йдуть. Я зовсім не здивуюся, якщо, виходячи з цілого комплексу дрібних фактів і деталей, раптом виявиться, що Аваков уже має тверді домовленості з Тимошенко, тобто, що він до неї повернувся, оскільки з кінця 2009-го й до самого Майдану перебував у її команді, правда поступово від неї самої віддаляючись у міру того, як вона втрачала вплив, а потім і остаточно посварився. А зараз, схоже, що міг уже й помиритися. І головна проблема не в тому, що такий “цінний кадр” знову приплив до Жулі Володимирівни, а втому, як він солідарно з нею може ставити палиці в колеса Порошенкові. Пригадуєте, коли Народний Фронт торгувався за свою квоту в майбутньому спільному списку (про це так і не домовилися), усі його члени й лідери підкреслювали, що в президентську кампанію пхатися не будуть. І лише Аваков займався шантажем: “А чому б і ні. Можемо й висунутися”. Це чітко розуміючи, що таке висунення буде спрямоване виключно на скорочення підтримки саме Порошенка.

Якщо сьогодні його позиції в НФ такі сильні, що вже й Бурбак переорієнтовується на нього, то Аваков може й Яценюка вчергове випхати на вибори – не самому ж зі своєю одіозною постаттю пхатися. А така гра на розкол – це вже гра не лише на Жулю, але й на тих, хто десь здалека за нею спостерігає та задоволення потирає руки. А хто цей хтось: Путін, чи Коломойський, нехай кожен дофантазовує собі сам.

Taras Chornovil
Top