Taras Chornovil: “Газпром завжди щедро оплачує лобізм. “

Тарас Черновіл

До речі, Жуля Володимирівна вже другий день поспіль прогулює свою роботу. Не була вчора на Погоджувальній Раді, а сьогодні плювати хотіла на працю під час пленарного засідання. Коли її підручні в обговоренні законопроектів допускають вислови: “Наша фракція в повному складі підтримає цей законопроект”, – то нехай би уточнили, чому Жуля опинилася поза цим “повним складом”, і чи це не означає, що в партії відбувся переворот і її та ще понад половину депутатів фракції, які вслід за лідеркою вирішили дружньо загуляти, з “Батьківщини” вигнали? Жарт, звісно. Але про місце перебування, перелік і суть переговорів, які ймовірно веде, та стан здоров’я особи, яка запевняє, що готова й гідна взяти в управління всю країну, вартувало б озвучувати самій політичній силі, а не чекати на десятикратні нагадування.


А її заступник Сергій Соболєв сьогодні сконцентрувався найперше на атаці проти Нафтогазу та всього енергетичного блоку уряду. Я сам багато чим невдоволений, а захмарні премії керівникам Нафтогазу й мене зачепили (це тема окремої розмови), але відомство вже не вперше робить подібні сумнівні дії. Згадався скандальний фінансовий план Нафтогазу, який уряд відмовився затверджувати. Але тоді ми від “Батьківщини” ми не чули такого щирого обурення. А вибухнула партія праведним гнівом (можливо й справедливим) якраз після того, як Нафтогаз завдав жорсткого удару в суді проти Газпрому. Російський монополіст тепер навіть не може випустити та розмістити на західних площадках свої цінні папери, бо на них буде накладено арешт за рішенням суду, в якому переміг Нафтогаз.

До речі, зараз дуже активно розкручують тезу про те, що це рішення скасоване в іншому суді в Нідерландах. На цій темі вже розкрилося чимало “кремлівських консерв”. Так от, не скасоване й не знято арешт, а лише призупинено примусове стягнення. Українська сторона має застереження щодо процедури рішення цього суду, але в нас зараз є всі можливості надати підтвердження та відновити примусові стягнення того майна й активів, що й надалі залишаються заарештованим чи в розшуку. Подавати ці докази нашої правоти має той самий Нафтогаз. От звідси й така істерика та доволі беззуба спроба терміново відправити керівництво Нафтогазу у відставку.

Ще раз повторюся, вони там усі від Коболєва й до низу аж ніяк не ангели, але “Батьківщина”, “Відродження”, різні інші оппі борються не проти цього, а саме зараз у конкретному проміжку часу “раптово прокинулися” й реально відстоюють російські інтереси. Газпром завжди щедро оплачує лобізм. Давайте саме зараз не будемо підігрувати Рашистану, а з Коболєвим та його не завжди прийнятними рішеннями таки треба буде розбиратися, коли закінчимо всі процедури в судах проти Газпрому.

Taras Chornovil
Top