Роман Кулик: “Тема з “сенсаційними заявами Трампа по Криму” все не вщухає.”

Роман Кулик

А тема з “сенсаційними заявами Трампа по Криму” все не вщухає. МЗС через Клімкіна й Бецу вибрали оптимальний шлях поведінки:
“Ми не будемо реагувати. По-перше, ми ніколи не реагуємо на плітки. Мені відомо, що Білий дім не відреагував, сказавши, що ця інформація відсутня у них”, – Беца. Клімкін додав про вирвані з контексту слова:
“Так, у нього є свій лексикон, своя логіка, але він ніколи не говорив, що Крим – російський”.
Більше того, посольство Штатів у РФ на питання про цей текст із базфід наголосили, що Крим український, ніяких поблажок до його повернення і так далі, по стандартному шаблону.


Тут дивує, що в нас досі сліпо вірять бодай чомусь, що публікує така лівацька помийка як базфід, яку навіть значна частина американських журналістів часто висміює. Більше того, ми дружно кидаємось обговорювати сенсацію, в якої немає нормального підтвердженого джерела (давайте пригадаємо нещодавні фейли BBC – та ж сама історія).
Тим паче, коли співавторка скандального витоку з G7 – журналістка російського походження Julia Ioffe, яка неодноразово була помічена в скандалах і неетичних антитрампівських випадках. Наприклад, твітила, що Трамп трахає свою дочку Іванку. Норм, так? Дуже етично. На той час вона писала для “Politico” та “Foreign Policy” – далеко не останні медіа. Згодом видалила низку подібних твітів і вибачилась. Але “Politico” достроково розірвали з нею контракт. Перед цим ще була скандальна історія з її текстом про Меланію Трамп для GQ – певно цей скандал ще трохи пам’ятають. Коротше, журналістка з особливою “любов’ю” до Трампа, готова публікувати будь-що, аби накинуть на нього чи сім’ю. І через це врешті скотилась до базфід. Що дивно, бо журналісти трампохейтери зараз у фаворі, тож її кар’єрне зростання до базфіда багато про що говорить. Коротше, брати її публікації на віру, коли не можна верифікувати інформацію – доволі тупо.

Чому ж тоді Трамп не спростував? Ну бо якби він спростовував кожну новину про себе – не мав би часу виконувати обов’язки президента. Тільки CNN видає по десятку новин про нього та його адміністрацію щодня. І важливо розуміти контекст: твітер Держдепу, Трампа, Помпео й Науерт забиті самітом з Півн. Кореєю і рідко обновлялись після нього. Рєбята досі купаються в промінях слави (поки абсолютно незаслуженої, як на мене) через нібито досягнуті домовленості по денуклеризації корейського ГУЛАГа й працюють над продовженням переговорів з Ином. Зазра їх мало гребуть події нашого регіону чи публікації базфіда. Тому реагують посольства і наше МЗС.
Чи міг він сказати таке в принципі? Звісно, це ж Трамп, від нього можна чекати чого завгодно. Врешті-решт дивно, що не всі зрозуміли просту річ: Трамп може озвучити будь-яку думку, що стрельне йому в голову – цим він і відрізняється від попередника. Десь це вистрілює позитивно (так він і усадив Ина за стіл переговорів), десь – навпаки. Тільки це не смертельно, бо не завжди лягає в основу реальної політики США. І висновки слід робити з реальних дій Штатів та озвучених публічно вповноваженими на це інституціями заяв. А не передруковувати мутну публікацію на базфіді й розводити на її основі кілометрові срачі.

Роман Кулик
Top