Втюхувати громаді в жулькіному стилі “Порошенко, введи ПнВК” – це вже не наш метод

Знову про ПнВК

Те, що демординці розумні (в значенні ерудовані), це справді так. Але чи розумні вони в значенні “мудрі”, то тут у мене сумніви.
І троляки вони слабенькі.
А от хейтери зачотні. Деякі – в межах пристойного, та подекуди – з піною на губах. Та то таке.

Зосередженість (або зацикленість) деморди на ПнВК для мене незрозуміла.
Інтуїтивно сприймаю їх як представників мікробізнесу / нижніх прошарків малого бізнесу.
На цьому рівні податок на прибуток підприємств аж ніякий. Цього року заплатиш 20К податку, наступного буде збиток. Аргументи про величезні штрафи й хабарі – понти для іноземців (знаю пару історій, як українські учасники розводять інвесторів з-за кордону на “штрафах” і необхідності “порішать”).
Для міцного малого та середнього бізнесу проблема ППП розв’язується шляхом прийняття на роботу кваліфікованого бухгалтера з належною оплатою праці.
Отже, можу припустити, що ординці за ПнВК не тому, що це відповідає їхнім “класовим” інтересам.
А рівень демонстрованого хейтерства якось не дає мені повірити, що вони – ідеалісти, яким болить за державу.
Демординці цілком можуть діяти як група пушерів, місія яких – проштовхнути ПнВК в інтересах, насамперед, крупного капіталу.


І не просто крупного капіталу, а тієї його фракції, яка реально інвестує в основні засоби (землю, будівлі та споруди, обладнання, транспорт) та нематеріальні активи (програмне забезпечення, ліцензії тощо).
Серед таких інвесторів можуть бути не тільки іноземці, а й ті українські підприємства, які багато будують та модернізують.
Узяти, наприклад, корпорації “Нібулон” і “Рошен”…

За правилами інвестиції в основні засоби зменшують базу оподаткування ППП лише в межах нарахованої амортизації. Для реальних крупних інвесторів ставка немаленька.

Тож ПнВК – це, насамперед, податок для них.
Для інших категорій бізнесу він також вигідний, але найбільш корисним він буде саме для важковаговиків.

Ну, тоді так і треба говорити.
Інвестиції – справа благородна, їх треба підтримувати.

Але “втюхувати” громаді казна-що, вимагати в жулькіному стилі “Порошенко, введи ПнВК” (ага, він диктатор, що захоче, те й запровадить), накидувати емоційні псевдоаргументи замість демонстрації обгрунтованих економічних моделей – це вже не наш метод.

Petro Kropotkin

Top