Георгій Тука: ” Пошук справедливості невдячний і надскладний процес!”

Георгій Тука

Сьогодні у ВРУ відбувся “круглий стіл” на тему “Напрацювання справедливості та миру на окупованих територіях” на якому були присутні посли та експерти з різних країн.
В своєму виступі я зазначив наступне:
“Останні виступи деяких політичних лідерів держав Європи (Австрія, Італія) примушують мене згадати дві фотографії, окупованого німцями, Парижу. Перша – парижани разом з німецькими офіцерами п”.ть каву на Єлисейських полях. Друга – парижани б”ють військовополонених американців, які йшли звільняти Францію.
Дуже не хочеться європейцям вилізати з комфортної теплої ванни!
Але, якщо вони почнуть розмінювати засадничі принципи Західно-Європейської цивілізації (повага до Закону, дотримання норм міжнародного гуманітарного права, визнання державних кордонів) на тимчасові бізнесові преференції (як ті самі парижани на фото!), то це може привести до фатальних наслідків.
Справедливість. Вона у кожного своя. Те, що один вважає справедливим, інший може вважати ганьбою. Пошук справедливості невдячний і надскладний процес! Але, треба йти цим шляхом, бо це – єдиний шлях побудови СТІЙКОГО миру. Вивчаючи досвід Балкан, мені довелось спілкуватись в Боснії з “Асоціацією жінок – жертв гвалтівників”. 25 років ці жінки співіснують поруч зі своїми кривдниками, знаючи їхні імена, але не маючи можливості довести це в суді. 25 років вони чекають на справедливість!
Я не можу вважати справедливим позбавлення пенсії старців з Донбасу, єдина провина яких полягає в тому, що вони живуть на окупованій території. Я не можу вважати справделивим той факт, що на житло для переселенців відилено в тисячу (!!!) разів меньше коштів, ніж на ремонт доріг.
Якщо влада не буде надавати своїм громадянам відчуття справедливості, цим миттєво скористаються різного роду базікали і відверті вороги України. Чого лише варті зрадницькі теревеньки Бойка про “прямі переговори” з “маріонетками”.
Організатори заходу роздали дуже цікавий і фундаментальний документ: “Правосуддя на Сході України і умовах збройної агресії російської федерації”.
Сподіваюсь, я знайду час щоб вивчити 340 сторінок цього документу. Щиро дякую за такий фундаментальний підхід!


Георгій Тука
Top