Іван Виговський: “Чому я не люблю необгрунтований оптимізм. Особиста думка.”

Чому я не люблю необгрунтований оптимізм
Особиста думка

– Рассєя развалітся через год. Рубль дна нє імеєт. Русськой ікономіке капец. Заплатітє за сімінар; (Стьопа Дімура 2014 – 2018 рік, щоденно)
– В кремлє понялі, что карліка надо валіть, вот-вот его кто-то прістукнєт по голове молотком ілі топором ілі молотком. Все дело в виборе інструмента. Дайтє денех; (Саша Сотнік 2014-2018 рік)
У Белому Домі наконец-то понялі с нєм імєют дєло, скоро санції унічтожат рассєю. Денех можете нє давать; (Піонтковскій 2014 – 2018 рік)
– Моста ні будєт, ЧМ атбєрут, Обама/Трамп наш рассєю разваліт, карлік не появляєтся уже неделю – наверноє умір: тіпер зажівемь; (українська блогосфера 2014 – 2018 рік)
– Анаконда, анаконда, ну не совсєм анаконда, но колєсо історії точно. Скоро будєт настоящая партія; (Олег Пономарь 2014 – 2018 рік)

Відразу про Пономаря. Так, я розумію, що багатьом із вас він допоміг вижити в 2014-15 роках, так я розумію, що необхідні гарні новини і надія, так я розумію, що ви вже збиреєтесь мене заблокувати. Але може ще кілька рядків?


Розумієте, я хоч і невеликий психолог, але якщо повторювати якусь гарну брехню на протязі багатьох років, то позитивний ефект від такої брехні (напівправди) досить швидко перетворрюється на негатив. І політолог, блогер, журналіст вже просто несе шкоду, простіше – він сіє зневіру: ну раз такі люди обіцяли, а воно не збулося, то кому тепер вірити? А може карло безсмертий? А може рашка вічна?

Ви все ще вірите:
– в долар по 1 000 рублів до кінця року?
– в розвал рашки до кінця літа?
– в відміну ЧС з футболу?
– в єдність західного світу і вбивчі санкції від США? (вони між іншим оголошуються, але не виконуються)
То може ви ще в РадБЕз і ОБСЄ вірите?

Якщо ви позитивно відповіли на всі мої питання – то, напевно, вам таки варто мене забанити.
І наостанок. У що вірю я?

Я вірю у тих 20-30% українців, які готові захищати свою Батьківщину.
Я вірю, що ми зможемо побудувати сильну державу і сильну армію.
Я вірю, що тих 20-30% перетвориться на 80-90%.
Я вірю, що із об’єкта міжнародної політики ми остаточно перетворимось в суб’єкт і зможемо самостійно впливати на рішення, які нас стосуються.
Можливо я теж безпідставний оптиміст. Тоді забаню й себе. Але поки що вірю.

Іван Виговський

Top