Taras Chornovil: “Дуже надіюся, що подання в Раду про призначення нового міністра відбудеться скоро.”

Стосовно міністра Данилюка. Я не хочу бути його затятим критиком. Він мав переважно правильне розуміння реформ, зумів підібрати непогану команду, зробив багато корисного. Але з іншого боку, він виявився поганим управлінцем та відвертим скандалістом. Міністр має бути навіть не стільки спеціалістом, як організатором роботи самого міністерства та координації його назовні. Він цю роботу провалив. Більшість позитивних процесів, якими він сьогодні хвалився, почалися до нього й завершаться вже не ним. А ще – виконувалися багатьма людьми, які доклалися до позитиву більше за нього самого. До речі, найбільше корисного зробила саме Оксана Маркарова, яка нині займає посаду першого заступника міністра, стане виконувачем обов’язки міністра, а ще має великий шанс бути призначеною міністром.


А тепер про принципи, які обстоював у своєму виступі Данилюк, та за протидію яким він лаяв депутатів. Погано, що така одностайність нардепів частково була викликана несприйняттям певною кількістю з них вимог МВФ – нерідко вони голосували не проти Данилюка, а якраз проти МВФ. Але сам Данилюк пробуючи акцентувати саме на цьому, нагадує мені одну не надто вмілу піаністку, яка після провального концерту обурювалася: “Яка безкультурна публіка – вона освистала самого Бетховена!” Якщо відкинути пару дрібних фракцій, то всі інші таки голосували не “проти Бетховена”, а проти “невмілого виконання його музики”.

І дуже надіюся, що подання в Раду про призначення нового міністра відбудеться скоро, а кандидатом буде якраз Оксана Маркарова. Це вже тест на доброчесність Володимира Гройсмана та коаліції. Буде таке рішення – буде 100% спростування слів Данилюка про світоглядне протистояння. Буде затягування чи якісь інші й сумнівні кандидатури, то це тільки зашкодить іміджу уряду.
Тут пропоную коротку біографічну довідку нинішньої виконувачки обов’язки міністра фінансів:

Taras Chornovil

Top