Роман Кулик: “Усвідомлення, що Кантер уже не зніме жодного фільму – тупо вбиває. “

Роман Кулик АТО

Ніякі події останніх двох тижнів не нагрузили мене так, як новина про смерть Леоніда Кантера. Найближче середовище підтверджує версію самогубства – зараз безглуздо й некоректно гадати чому. Хоч і важко уявити, що могло надломити людину, яка бігала з камерою по ДАПі, щоби відзняти матеріал для документалки.

Але гостро відчувається пустка втрати – як для кінематографу, який почав ставати на ноги і давав Кантеру кращі можливості для розвитку в сфері (а це була лише одна грань його діяльності), так і для країни – бо його реальний та нереалізований внесок у посилення українськості й наповнення культури важко переоцінити.


Стрічки Кантера/Яснія “Добровольці Божої Чоти” та “МІФ” – це найкраще, що зняли про російсько-українську війну. Як технічно, так і по закладених смислах. Особливо “МІФ”. Після його перегляду жартував, що дует Кантера і Яснія варто замкнути на студії, кожен рік давати по кількадесят мільйонів і повну творчу свободу для клепання подібних картин – ефект був би в стократ більший за всю роботу Мінінформ.
А усвідомлення, що Кантер уже не зніме жодного фільму – тупо вбиває. Трагедія для сім’ї та серйозна втрата для всієї країни.

Роман Кулик

Top