Роман Туровець: “Сьогодні відбувся I етап змагань Tank Challenge 2018. “

Отже, друзі, сьогодні відбувся I етап змагань Tank Challenge 2018. Один з найскладніших та найвидовищних – танковий взвод у наступі.

Треба розуміти, що етап наступу – не скочив на танк, накрутив чуба та почимчикував уперед, давлячи дорогою мішені, як жаб, а на фініші тебе чекають з хлібом-сіллю… І завдання тут не як у російському біатлоні, де головне – на швидкості перекинути власний танк або втратити коток. Наступ на Tank Challenge, це цілий комплекс дій, які має виконати взвод: піти атакою на опорник противника, ведучи вогонь; потрапити на мінне поле, відійти від нього; знову піти в наступ іншим шляхом; вийти на опорник противника; там відбити контратаку; вийти з бою; знову штурмонути опорник і організувати там маневрену оборону.


Це, я вам скажу, не огірочки посіяти. Мозок командира взводу має працювати як процесор на вашому 10-му айфоні: взводом керуй; обстановку оцінюй; висновки роби і доповідай «на гору» по радіо англійською мовою кількість виявленого і знищеного противника, тип його дій і ще купу іншої інформації. Юлій Цезар з його трьома одночасними справами виглядає хлопчиком у коротеньких штанцях… І все це в динаміці. Пауза в діях взводу – мінус бали, швидкість в атаці менше 20 км/год – знову штраф. «Противник» – майже 40 мішеней, що імітують бронетехніку (танки й БМП) та піхоту, частина з них рухається. Такої кількості цілей вистачило б на цілий батальйон. З БК не густо – 40 снарядів і 600 патронів на взвод.

На етап наші вийшли впевнено: управління, зв’язок, взаємодія – все чітко. Душа раділа за своїх. Цей шмат етапу організатори Tank Challenge оцінили майже у максимальну кількість балів. А ось із стрільбою сталися трабли. Не буду говорити до з’ясування всіх обставин, але схоже у наших хлопців виникли неприємні запитання до заводчиків…

Разом з тим не будемо киснути, не сама головна неприємність в нашому житті. Це не в бою трабл. Попереду ще 12 етапів, доведеться нам з вами терпляче чекати наступних результатів. Багато чого тут вирішує не технологічність танків, а злагодженість взводу, розуміння з півслова, з півжесту. Не залізо. Французькі Леклерки он які нашпиговані сучасною електронікою, а минулого року перемогли австрійці на стареньких Leopard 2А4…

А хлопців наших варто підтримати. Вони переживають дуже. Не очікували такого…

Роман Туровець
Top