Taras Chornovil: “Чомусь більшість наших так званих експертів живуть у власному світі, де влада лише хоче щось вкрасти, приховати, узурпувати.”

Як з мене на ефірах стібалися усякі шабуніни, а іноді й ведучі, коли я наполягав, що стовідсоткове врахування пропозиції МВФ щодо права громадської ради, створеної закордонними партнерами, повністю блокувати рішення стосовно кандидатів у члени Антикорупційного Суду, може розглядатися як неконституційне. Усі торочили, що це влада так боїться незалежного суду й вигадує якісь лази, щоб нейтралізувати “прогресивну світову громадськість”. Про те, що ця “прогресивна громадськість” нам підсунула вже Ситника, а тепер не знає, що з цим робити, бо тут уже не у відставку, а на лаву підсудних відпроваджувати треба, писати зараз не буду. Я про сумніви щодо конституційності.

Чомусь більшість наших так званих експертів живуть у власному світі, де влада лише хоче щось вкрасти, приховати, узурпувати. По собі, видай, судять. А насправді, Порошенко, що якраз і був автором ідеї АКС, який він передбачив ще своїм законом Про судоустрій, ухваленим далекого 2016-го, таки дбає, щоб новий суд, як і закон, яким його вводять, не міг бути заблокований одним зверненням до Конституційного Суду.


І от сьогодні вже маємо перше підтвердження. У Раді поки засвітилася одна фракція, яка вголос заявила, що блокуватиме новий закон у будь-який спосіб. Ігор Мусійчук чітко заявив у Раді, що вони будуть подавати до КС подання, у випадку, якщо там буде навіть узгоджене компромісне формулювання. А про максимальну вимогу і говорити зайве. А головне – якщо подадуть оскарження щодо неконституційності, то результат далеко не такий уже й однозначний. А у випадку максимального формулювання, можу вас запевнити, як людина, яка непогано знає конституційне право, що вердикт таки був би безапеляційним: “неконституційно”. І річ не в тому, що хтось чогось боїться, а в тому, що створений, а потім визнаний неконституційним і розпущений АКС завдасть шкоди іміджу країни значно більше, ніж затримка із ухваленням закону на пару днів чи тижнів, хоча й це теж не найкраще.

А тепер давайте собі уявимо, що станеться, якщо раптом до влади таки прорвуться корупціонери на зразок Тимошенко. Я навіть припускати такого не хочу, але в нашій переповненій абсурдом країні все можливо. Так от, суд же запрацює не раніше президентських виборів. А Жуля Володимирівна вже колись уславилася тим, що як прем’єр добилася судового рішення, яким заборонялося критикувати рішення уряду. Що вона буде робити, щоб прибрати або приручити невигідний орган, навіть уявляти не беруся.

Тож Петро Олексійович робить усе правильно. Наривається на критику, але відстоює редакцію, яка б не була скасована через неконституційність. Шкода тільки, що розуміння бракує навіть у нормальних, здавалося б, людей…

Taras Chornovil

Top