Taras Chornovil: “Жуля Володимирівна під час Погоджувальної Ради потішила. “

Жуля Володимирівна під час Погоджувальної Ради потішила. Невже вона впевнена, що люди не мають пам’яті й не співставляють факти? Хоча може якраз у цьому вона й права…

А мова про наступне. Почала вона свій виступ з тиради про те, що олігархи знущаються над Україною. І правду сказала, бо дії того ж Коломойського супроти нашої країни дійсно інакше назвати неможливо. Але якраз до Ігоря Валерійовича вона, щонайменше, двічі вилітала на зустріч і, як бачимо, провела успішні переговори – Коломойський остаточно почав говорити ватною термінологію, що в Україні нема російської агресії, а “громадянський конфлікт”, який Росія лише підтримує. А ще він чітко висловився, що з давніших політиків найбільш гідною президентства вважає Тимошенко.

Історію цих візитів довелося розслідувати якраз мені – пригадуєте фото й відео з її маршруту з Києва до Женеви через Варшаву. Тоді Жуля Володимирівна відмовчалася. Та й ніхто пояснень особливо не вимагав. Із польотом до Ізраїлю цієї весни вже було складніше – тему підхопили журналісти, тому довелося відбріхуватися, кілька разів за дві доби змінюючи тези. То вона була десь у відрядженні під час пленарного тижня (тоді якраз недоторканність зі Савченко знімали та, здається, закон про Донбас ухвалювали, де РФ визнається агресором). Потім уже вона була з приватною аудієнцією в єрусалимського патріарха, а наостанок, ця аудієнція перетворилася на запланований за пів року офіційний візит. Хто хоч трошки розбирається в справах релігійних, розуміє, наскільки все це смішно звучить. От тільки не було пояснень, чому летіла вона приватним літаком близького й довіреного соратника Коломойського Арона Майберга, який і опікувався її відвідинами. Коломойський не православний меценат, щоб за грубі гроші організовувати “паломництво” для людини, яку він ще недавно називав “проституткою”.

Зрештою, Коломойський – не єдиний олігарх, який, за словами пані Тимошенко, знущається над Україною, і кому вона з радістю робила взаємовигідні послуги. Про Медведчука вже й говорити зайве – їхнє тривале партнерство, схоже, й нині не завершилося, а ряд його людей увійшли до великої політики через партійний виборчий список Жулі Володимирівни. Можна згадувати й менш відомих олігархів, як Живаго, або локальних, як убивця Лозинський. Але всіх переплюнули у співпраці з Тимошенко батьки Партії регіонів. Вона заводила у владу людей Клюєва, Януковича, Ахметова, а також і повністю російські кадри, як той же пізніший міністр оборони Лєбєдєв. Багато ж їх у неї було. Й усі вони дійсно досі знущаються над Україною. Права наша Жуля.


Але потім вона продовжила наступною тезою, від якої в мене вже щелепа ледь об стіл не гримнулася. Виявляється, тепер до наших олігархів у знущанні над рідною країною долучилася глобальна фінансова олігархія. Вона навіть згадала, що про це дуже аргументовано розповідала минулого вівторка на одному телеканалі (з картинками й ультра-комфортними умовами для викладу – такі там мають тільки засновники Рабіновіч і Мураєв). Адже Тимошенко чомусь не забажала повідомити, що нашу владу й західні (саме західні, а не російські) фінансові організації вона громила на НьюсВані. Я ще здивувався, чому наступного дня в середу у них в шоу так педалювали тему зовнішніх впливів на Україну, нашу політику й результати виборів. Там навіть прямо в інтерактиві питання ставили: хто обирає Президента України? Й варіанти відповіді: зовнішні впливи або олігархи (народ узагалі не згадували). Виявляється, це їхній спільний тренд – ні слова критики про Росію, а в усьому винен Захід і Порошенко.

Але головне, чого Жуля не сказала, розповідаючи про зовнішніх “кровосісь”, це те, що за день до ефіру вона повернулася з Афін, де гостювала й вела переговори у тамтешнього мільярдера Віктораса Рестіса, якого вже раніше арештовували за фінансові зловживання, дуже схожі на ті, якими познущався з української банківської системи інший її новий друг-олігарх Коломойський. І не сповіщала ні тоді в ефірі, ні сьогодні на Погоджувальній Раді, що зразу після ефіру на НьюсВані полетіла із ще одним таємничим візитом до Стамбула, заради чого пропустила дуже важливий день голосувань у Верховній, Раді, де її фракція підтримувала ряд важливих законопроектів, але, на жаль, без своєї лідерки.

Тому всі ці тези про українських і глобальних олігархів, які знущаються над Україною, з уст Жулі Володимирівни прозвучали якось аж надто двозначно. Мовляв, знущаються якісь не ті, неправильні олігархи. А от допоможуть мені перемогти на виборах і стануть тими, яким знущатися над Україною дозволено.

Але це була лише перша частина короткого виступу на дві з половиною хвилини. Решту часу вона громила владу загалом за закупівлю ліків і зловживання при цьому. Я не спеціаліст у цій сфері, тому перевірити правдивість її заяв не беруся. Може й справді є там зловживання.

Але виникли два дисонанси. Перший – а чому без конкретизації винних? Закупівля ліків – це 100% прерогатива Кабміну, у сфері виконання – ще й Міністерство охорони здоров’я тощо. У нас зараз так активно у всьому звинувачують Уляну Супрун, що “милосердя” Жулі аж здивувало. Але в контексті все стало на свої місця. Юля ж усі гріхи приписує лише президенту, в тому числі й у тих питаннях, які навіть близько не входять до його повноважень. Ні Супрун, ні Гройсман зараз Жулю не цікавлять, їй потрібно добивати Порошенка.

Але є й серйозніший нюанс. Жуля емоційно розказувала про злочини, в яких її саму ще зовсім недавно звинувачували й за які тягнули до тюрми. Пригадуєте: тоді ж не лише газова справа йшла. Мені зараз закинуть, що це була брудна розправа режиму Януковича. І я б погодився, якби не одне але… Ініціатором та керівником слідчої групи по медичному звинуваченню проти неї був не Пшонка – він персонально курував газову справу. І не Ренат Кузьмін – він очолив слідство у справі про її причетність до вбивства Євгена Щербаня. А вів цей блок звинувачення слідчий “важняк” ГПУ Сергій Горбатюк. Так-так, саме він довів, чи, принаймні, твердив, що довів її вину в злочинних махінаціях із постачанням ліків. Для мене персонально Горбатюк якраз і не є аргументом та істиною в останній інстанції. Я сам його жорстко критикую за розвал справи про злочини проти Майдану, провокацію з арештом Бубенчика та голослівні політичні заяви. Але ж члени фракції “Батьківщини” аж на рожен лізли, так його чесність, компетентність і добропорядність захищали. Не забуду істерику декого Крулька, який на ЗІКу аж в істериці бився через те, що я якісь закиди посмів робити Горбатюку. Тож, якщо бути послідовним, то саме її депутат зараз підтверджує вину Жулі в шахрайстві з ліками. А саме в цьому Жуля Володимирівна сьогодні звинувачувала чинну владу. І завтра продовжить у “депутатській розминці” на початку засідання. А чому би й ні? У нас же пам’ять відмовила, віримо на слово, головне, щоб нам “зраду” щедро засівали…

Taras Chornovil

Top