Taras Chornovil: “Церква не має права й не буде вказувати віруючим, за кого голосувати.”

Сьогодні у всіх храмах УГКЦ під час Божественної Літургії замість звичної проповіді було проголошено звернення Синоду єпископів УГКЦ з приводу майбутніх виборів.
http://news.ugcc.ua/…/zvernennya_sinodu_yepiskop%D1%96v_kgv…
Не напередодні, як це робиться зазвичай, а зараз, майже за рік! І понад те, приписано всім отцям щонеділі після закінчення Служби Божої й перед тим, як заспівати наш Духовний Гімн “Боже Великий-Єдиний нам Україну храни”, молитися за добре й чесне проведення майбутніх виборів та праведну до них підготовку.

Це викликано, окрім іншого, ще й тим, що в Церкві добре усвідомлюють, що наші фундаментальні зміни й розворот країни від Москви й азійства до цивілізованого світу ще не стали незворотним фактом. Одне непродумане, продажне голосування частини народу на виборах і знову маємо всі шанси повернутися у темне минуле.


Церква не має права й не буде вказувати віруючим, за кого голосувати, не буде робити “прозорих натяків і підказок”, але вона має застерегти від того, що стане виявом безвідповідальності супроти свого народу та гріхом перед Богом. Ті, хто підкуповують виборців, як і ті, хто продають свій голос, не лише коять злочин, але й важкий гріх. Ті, хто перекручують факти в пресі, годують людей солодкими популістськими обіцянками, теж важко грішать не лише перед нашим майбутнім, але й перед Богом – це про їхніх попередників-фарисеїв Христос говорив: “неправдомовці”. Про тих, хто закликають до жорстких, агресивних насильницьких дій, до радикалізації суспільства, навіть і говорити зайве – вони злочинці перед законом і нерозкаяні грішники перед Богом. Про все це йдеться у Зверненні.

Закликаю його прочитати не лише греко-католиків, але й мирян інших конфесій чи релігій, як і невіруючих – там багато того, що спільне й необхідне для нас усіх. Добре б якби дослухалися.

І на останок. Згадалося, як ще влітку 2013 року (!!!) до мене передзвонили з канцелярії Блаженнішого Святослава й попросили допомогти з контактом до Петра Порошенка. Сказали наступне: Блаженніший хоче мати бесіду з, на його погляд, імовірними переможцями наступних виборів (тоді вони ще мали бути на початку 2015 року). Але він принципово не буде з ними індивідуально спілкуватися в останній рік до виборів, щоб це не могло бути якось використано, а зараз вважає за необхідне мати світоглядну бесіду”. Мене досі вражають дві речі: чесність підходу та прозорливість – ну скажіть, кому з нас улітку 2013-го могло прийти в голову вважати Порошенка навіть кандидатом, не те що переможцем майбутніх виборів. А Блаженніший вже тоді зарахував його до числа 3-4 пріоритетних. От нам і урок усяким експертам та політологам!

Для тих, кому повний текст заскладний через релігійний контекст, пропоную коротший і систематизований виклад, розбитий на тези:
http://news.ugcc.ua/…/popul%D1%96zm_zbayduzh%D1%96nnya_radi…

Taras Chornovil
Top