Роман Туровець: “Рівно чотири роки тому в АТО відбулася важлива подія. “

Рівно чотири роки тому в АТО відбулася важлива подія. Ні, це був не успішний бій чи вдало проведена операція. Чотири роки тому фактичне керівництво АТО перейшло до Збройних Сил. Держава нарешті усвідомила – попередній місяць проведення АТО не дав жодного бажаного результату.

Щоб нам не розповідали зараз, але факт є фактом – антитерористичні органи СБУ та МВС протягом місяця пускали дитячі слинки. Чіткого плану чи конкретного замислу на проведення АТО в Штабі АТЦ не існувало. Як не було і єдиного розуміння ситуації. Дії підрозділів планувалися і проводилися спонтанно, без загального замислу. Обстановка загострювалася, люди гинули, але найгірше – втрачалася ініціатива. Донбас наводнювався туристами Путіна. За тих умов проводити точкові антитерористичні заходи – все одно, що брати пісок рукою. І тільки тоді нарешті був почутий голос військових.


Для рятування ситуації в районі Довгенького, Харківської області, на базі оперативної групи Генштабу сформували Штаб антитерористичної операції. З того часу де-юре управління АТО залишалося за Антитерористичного центром при СБУ, але де-факто воно фактично віддавалося військовим.

Доцільність передачі управління АТО військовому керівництву була доведена майже одразу. Вже 26-го травня штаб АТО провів блискучу операцію в ДАПі. Фотографії трупів російських «туристів» з переповнених донецьких моргів і рефрижератор з надписом «200», який за тиждень перетнув українсько-російський кордон, спричинили неймовірний ефект.

Після низки невдач Збройні Сили нарешті показали характер, а на Донбасі почався новий етап гібридної війни, складний, кровопролитний. Лише машина ЗСУ, хоч і натужно, зі скрипом, але змогла зрушити з місця процес вичищення українського Донбасу від гібридної зарази…

Роман Туровець

Top