Taras Chornovil: “Знову “супер-новина” для деяких наших ЗМІ”

Знову “супер-новина” для деяких наших ЗМІ: 45 нардепів звернулися до Конституційного Суду з приводу, як вони вважають, неконституційності закону, завдяки якому можна було обрати Юрія Луценка Генпрокурором. І виринули в мене через це зразу кілька міркувань:

1. Чомусь особливо активно тему “незаконності” призначення Генпрокурора починають крутити саме тоді, коли в Раду заходить чергове подання на якогось нардепа.

2. Чомусь забувають про мотиви, які якраз тих, хто зараз цим обурюється, тоді спонукали голосувати за Луценка. У той час вони були переконані, що він на цій посаді буде просто “вискочкою”, ні в чому не зможе розібратися, а отже не добереться ні до самих нардепів з їхніми незаконними оборудками, ні до їхніх статків, ні до політичних чи бізнесових партнерів. А коли раптом виявилося, що формальна наявність диплому юрфаку – це далеко не головне для вмілої роботи на чолі прокуратури, а визначальні пасіонарність та послідовність, то швиденько завели пісню про непрофесіонала (та ж чимало з вас тільки тому й проголосували, що надіялися, що професіоналом не стане. А він таки став).


3. Ще мусимо часом згадувати, а хто ж ті герої, які найбільше обурюються ” незаконністю обрання Луценка. А це ж чомусь якраз ті, чиї імена нерідко лунають у зведеннях з антикорупційного фронту.

4. У контексті попереднього пункту давайте згадаємо, кого корупціонери нинішні особливо часто згадують як автора одного з “коронних” аргументів. Це мега-корупціонер дня вчорашнього, якого можна порівняти хіба з парочкою Лазаренко-Тимошенко, а саме доблесний коняр Онищенко-Кадиров. Так от, коли вже згадали про його заяву, що це він на вимогу Порошенка збирав голоси за Луценка, що вже саме по собі є абсурдом (він, як близький соратник Тимошенко, не був вхожим до Порошенка й не міг користуватися його довірою), то давайте глянемо й на деякі факти. Онищенко не лише не сприяв обранню Луценка, але й ще за пару годин до того активно блокував його обрання. Адже він сам, як і група близьких до нього нардепів, не підтримали законопроект, без якого кандидатуру Луценка не можна було подати в Раду (саме той закон, який зараз планують оскаржити в КС). Лише коли побачили, що їхні зусилля провалилися, а голосів і так є з запасом, вирішили не нариватися й за саме призначення вже проголосували “за”.

5 До речі, тим законом не лише поміняли кваліфікаційні вимоги до посади Генпрокурора, але й ввели чимало інших, дуже корисних новацій. Наприклад, передбачили Генеральну інспекцію, яка вже за рік-півтора ґрунтовно почистила наскрізь корумповане прокурорське середовище. Ще відкрили дорогу до прокурорських посад людям з-поза меж прогнилої системи й т.д. Може саме це й оскаржують автори?

Ну і зовсім наостанок – я так і не зрозумів, а що ж там вони оскаржують неконституційного? По тексту ніби нічого подібного нема. Мабуть сам принцип, коли прокуратура стала дійсно дієвим органом і повертає до бюджету десятки мільярдів, чого декому дуже б не хотілося. Чесніше було б просто сказати: Хочемо, щоб знову було так, як при Пшонці й Януковичі.

Taras Chornovil

Top