Павло Бондаренко: “У День вишиванки про неприємне.”

Павло Бондаренко

У День вишиванки про неприємне.

Нині вишиванка (так само, як військовий піксель) деякими особами використовується як щит. Як прикриття антидержавних дій або банальної корупції.

Рецепт простий і випробуваний. Вкрав мільйони доларів – одягаєш вишиванку, вступаєш (або сам створюєш) до якоїсь маргінальної організації, на емблемі якої Степан Бандера (наприклад) і починаеш кричати, що ти – борець з “корумпованою злочинною владою”.

І влада тебе не чіпає. Не через те, що боїться тебе. Через те, що влада прагне до нормальних стосунків з Західним світом. А там – торжество демократії. Там дуже жорстко реагують на “репресії щодо опозиції”. Там – свобода слова і право на зібрання.


Це працює. Але працює лише доти, доки в країні демократична влада, яка орієнтована на відповідні цивілізаційні цінності.

А от за режиму Кучми-Януковича це не працювало. Чому? Тому що тим режимам гарні стосунки з Заходом були пофіг. “Коли що – ми з Росією дружитимемо”.

Є велика небезпека того, що за рік до влади прийдуть саме такі особи. І тоді ніякі вишиванки та репетування “Влада переслідує патріотів” не врятують.

І ми тоді побачимо, як нинішні “патріоти” раптом кинуться лизати черевики черговому любителю страусів (або босоніжки любительнці Louis Vuitton) і дивуватимемося: як же так, та вони ж такими щирими українцями були…

А вони не є. Для них вишииванка – як мундир обер-лейтенанта Пауля Зіберта для Миколи Кузнєцова або штандартенфюрера СС Макса Штірліца для Максима Ісаєва.

Мімікрія…

Павло Бондаренко

Top