Taras Chornovil: “Навіяно деякими неприємними випадками спілкування з затятими зрадофілами.”

Навіяно деякими неприємними випадками спілкування з затятими зрадофілами, зокрема й під час кількох недавніх ефірів. От я пробую собі уявити, що твориться в головах людей, які немов мантру повторюють, що в Україні нема жодних змін на краще, нічого не робиться хорошого, а лише зле, що все стає ще гірше, ніж при Януковичі, що рівень корупції не скоротився на порядки (повернення ПДВ, Нафтогаз, держзакупівлі, забезпечення армії, якщо хтось забув), а неухильно зростає і всяке іншебла-бла-бла?..

А як вони взагалі живуть поза цими суспільними темами? Вони можуть бачити красу природи, насолоджуватися запахом квітів чи співом птахів? А вдома так само, як з екранів чи в фейсбуці виносять мозок своїм рідним? А чи може це два обличчя, як у римського дволикого Януса – отруюю все, що навколо, але тихенько десь за загорожею плекаю свій затишний маленький закуток? Чомусь видається мені, що якщо й так, то не надовго. Часом згадую в ефірах, та й у фейсбуці уже публікував одну коротку сучасну притчу про українців. Але дозволю собі її тут повторити.


Отже, їде містом заповнена маршрутка, десь в куточку сидить набурмошений чоловік та тихо нарікає: “Жінка – повія, діти – ідіоти, начальник – деспот…”( Для повноти картини можете добавити ще й щось із першого абзацу). А в нього на плечі сидить такий маленький невидимий ангел-охоронець, записує все це в мініатюрний блокнотик і гірко та здивовано зітхає: “Які дивні, які неймовірні побажання! Але що поробиш, доведеться виконувати”.

Отож, не забуваймо, погані думки, слова, очікування мають здатність матеріалізуватися. Повірте, перевірено на собі! Я не за телячий нічим не підтверджений захват від усього, що коїться навколо, але ж добрих новин уже й нині набагато більше, ніж поганих. А завтра їх стане ще більше, якщо лишень ми не запоганимо весь навколишній простір (ноосферу, як це назвав би Вернадський) своїми необґрунтованими наріканнями й не заллємо світ чорними фарбами.

Taras Chornovil

Top