Mason Lemberg: “”Ефект Ле Пен”. Або чому королева українських люмпенів приречена на провал.”

“Ефект Ле Пен”. Або чому королева українських люмпенів приречена на провал

Повна стаття з картами тут – http://tverezo.info/post/53266

Нижче пропоную оцінити шанси Юлії Тимошенко стати Президентом України. Пропоную оцінювати шанси не на основі криків та істерики, не на основі джинси, не на основі “соціології”, а на основі встановлених фактів, причинно-наслідкових зв’язків і можливості досягнення необхідних показників.
Для того, щоб потрапити в другий тур Тимошенко прийдеться набрати більше 20% голосі, тому, що це є необхідною умовою потрапляння в другий тур виборів в ролі реального конкурента. Звісно, можна потрапити в другий тур і з 10% (теоретично), але це можливо за 2 умов: а) перший кандидат зовсім трохи не добрав до 50% і тоді другий кандидат в другому турі виконує роль статиста б) 10 кандидатів набрали по 10% (це можливо тільки теоретично), але при такому скупченні результатів ніхто нікому не гарантує потрапляння у другий тур.

Аналізуючи результати Тимошенко на виборах за останні 4 роки можна зробити наступні висновки:
1) на жодних виборах після 2014 року підтримка Тимошенко, в жодному з регіонів не перевищила 20%, не тільки по Україні, а й навіть по регіонах.


2) в 2015 році на місцевих виборах Тимошенко повернула свій електорат рівня президентських виборів 2014, який складає близько 12%. Ніяких прорирів, щоб вважати її фавориткою майбутніх президентських чи парламентських перегонів не було і вона не є фавориткою.

3) регіони підтримки і непідтримки Тимошенко не змінилися протягом всіх виборів. Її максимальна підтримка обмежується кількома областями центральної України – Кіровоградська, Вінницька, Київська, Житомирська, Чернігівська, Сумська і вона не є більшою 20% в кожній з цих областей

4) результати Тимошенко в обласних центрах і великих містах значно гірші ніж в провінції. В найбільших регіональних центрах: Харкові, Дніпрі, Одесі, Львові представники Тимошенко не потрапили до місцевих рад обласних центрів. Електорат Тимошенко – це житель провінції.

5) Протягом 2015-2018 років Тимошенко стабільно програє в ОТГ. Так, на виборах голів ОТГ велику роль (скоріш за все, переважаючу роль) відіграє особистісний фактор кандидатів на голову ОТГ. Але сукупність результатів дуже чітко свідчить про те, що Тимошенко не виграє там де мала б вигравати – на своїй території. Тому я не впевнений, що вона може зберегти навіть той електорат, який мала в 2014 і 2015 роках.Про це ж свідчать результати довиборів до Верховної Ради в кінці 2016 року, де ті ж самі кандидати Тимошенко балотувалися по тих самих округах, що і в 2014 і набрали вдвічі менше.

Таким чином, результати Тимошенко на всіх виборах після 2014 року і динаміка результатів в 2015-2018 роках свідчить про те, що Тимошенко не те, що не має шансів потрапити в другий тур президентських виборів, вона скоріш за все не має шансів стати навіть третьою. І ніяке агресивне невігластво і активне сектанство прихильників Тимошенко не допоможе їй в цьому, як і не допоможе замовна соціологія, реклама і 200-грн подачки. Як і не допомогло Ле Пен зі значно більшим рівнем сектантської підтримки.

А це буде означати не тільки кінець президентським амбіціям Тимошенко, а й кінець БЮТ.

Але це не означає, що шанси Порошенка на перемогу через це збільшуються, навпаки. Бо справжні загрози другому терміну президентства Порошенка в іншому.

Mason Lemberg
Top