Taras Chornovil: “Іще раз повторюся: мене мало цікавить черговий проект так званої Деморди.”

Іще раз повторюся: мене мало цікавить черговий проект так званої Деморди. Це не надто цікаво, люди там маловідомі, а лозунги явно спрямовані лише на епатаж. І я тему зачепив лише через те, що хтось із друзів мене про це запитував. Подібних проектів у нас існує кілька сотень, але цим завдяки епатажності вдалося отримати певну фейсбушну розкрутку.


Але коли я посмів зачепити цих “молодих-креативних”, раптом розпочалося дещо вже абсолютно не креативне. Усі активісти та адепти даного гурту миттєво опублікували в себе скрін із мого допису (чому не посилання?) та звичайну лайку. Принаймні свій текст кожен писав самостійно в міру своєї власної культури. Але об’єднує їх усіх тільки одне – перехід на особистості. А це вже не креатив, це вже партія “Батьківщина” Юліїї Тимошенко. Коли нема аргументів, атакуй і звинувачуй у гріхах десятилітньої давнини. От тільки постріл ухолосту. Я своєї біографії, на відміну від багатьох інших, не переписую. А те, що аргументів нема, стало лише помітніше. Правда Нойнєнц (це їхній гуру) крім порції добірної лайки ще виставив певний перелік прізвищ, як докас значимості проекту. Я жодного з них досі не чув, ну і що? Та й про Нойнєнца знаю лише через те, що він ідеолог розгортання ідеології російського націоналізму в Україні. Пригадую його фразу на Чорноморці: “Русские мне важнее, чем Украина”. А ще йому та його колегам не згадувати б про мій період перебування в Партії регіонів. Бо коли я звідти зі скандалом пішов, він залишився з Януковичем. Це так на десерт… Адже завдяки лідеру й натхненнику нового проекту за ним починають проглядатися російські вуха.

А по суті справи: коли будь-яка спроба засумніватися в святості, критика чи скепсис викликають таку скоординовану реакцію, то це вже не суспільний рух, де кожен – самостійна особистість. Це секта або політтехнологічний проект. От і все, що вам треба знати про мою позицію з цього приводу. А кого вона не цікавить, то я, на відміну від сектантів, її нікому й не нав’язую. А ще маю нагоду почистити френдострічку, тож розкривайтесь вибухайте.

А я, коли знайду трошки часу, пориюся більше в одкровеннях від Нойнєнца, бо там направду почало смердіти. І схоже, що я помилився, коли протиставляв цю “креативну” групу ольгінським.

Taras Chornovil

Top