Taras Chornovil: “Ну те, що БЮТ завжди був затишною гаванню для злодіїв, шахраїв, корупціонерів та казнокрадів, ніби відомо вже всім…”

Тарас Чорновіл

Колись я таки мушу знайти трошки часу й запустити дуууже тривалу рубрику про тих діячів, за яких “не несе відповідальності Юлія Тимошенко”. Там чимало відомих персонажів, як Савченко, люди з команди Медведчука: Портнов (не лише розробляв нелюдську систему “приватизації” судової гілки влади Януковичем, але й, за свідченням наших спецслужб, був архітектором анексії Криму), Писаренко, Пилипенко, убивця Лозинський, міністр оборони часів Януковича Лєбєдєв, який здавав нашу армію Росії, але старт його політичній кар’єрі дала все та ж Юля. Таких десятки, а є й сотні дрібніших.

От, наприклад, у Німеччині заарештували екс-бютівця, депутата 5-го скликання Дмитра Крючкова, якого розшукує НАБУ за розкрадання коштів Запоріжжяобленерго та участь у багатьох інших “подвигах”:
https://www.epravda.com.ua/news/2018/04/25/636336/
Ну те, що БЮТ (він же “Батьківщина”, він же “Громада”) завжди був затишною гаванню для злодіїв, шахраїв, корупціонерів та казнокрадів, ніби відомо вже всім, у тому числі й тим, хто сьогодні заявляє про готовність підтримати Тимошенко на виборах – отакий український варіант мазохізму. Але я хочу звернути увагу ще й на політичний аспект.


Дмитро Крючков, який у 5-му скликанні зайшов до Ради за списками Жулі Володимирівни. Я довго пробував його згадати, але ніяк не міг, а потім заглянув на його радівську сторінку й усе стало зрозуміло: виступів нуль, законопроектів – нуль, поправок – нуль. Відвідувати Раду став лише, коли засвітилася перспектива дочасних виборів. Загалом був би типовим депутатом від Батьківщини, якби за пару місяців перейшов до фракції регіоналів, але він таки залишився вірним Жулі Володимирівні до самого розпуску парламенту. Що йому не допомогло, в 6-те скликання білети вже продавали за новими цінами й іншим людям…

А Дмитро Крючков, втративши перспективи в рідній партії, вирішив піти в новий, ідеологічно споріднений проект – партійний блок “Кучма”(!!!). Це те об’єднання, яке сформував ще один недавній вірний партнер Жулі Олександр Волков (“директор парламенту”). Блок виступав з неприхованими російськими позиціями та повторював усі скрєпи й ідеологеми Кремля, аж до звинувачення українців у фашизмі. Остання літера абревіатури з прізвища тодішнього президента, взята ними за назву, розшифровувалася, як “антифашизм”. Натхненником і спонсором блоку став одіозний кримський політик Лев Миримський (лідер ганебної партії”Союз”). Правда набрали вони аж 0,1% голосів та посіли “гідне” 18-те місце з 21-го (були ж і більші аутсайдери…)

І от мені цікаво, чи Жуля Володимирівна взагалі не цікавилася політичними симпатіями своїх депутатів (від виборів, до розпуску й формування нових списків тоді пройшло заледве більше року – за цей час ідеологічна позиція не встигає еволюціонувати), чи їй це було геть байдуже, аби лише гроші вправно платили за прохідні місця, чи ці принципи були їй такі співзвучні (пропутінська політика, інтеграція з Росією, антиНАТО, антиЄС і т.д.)?

Taras Chornovil

Top