Taras Chornovil: “Пропоную вам одну побутову аналогію до дуже галасливого кіпішу в нашій політичній пісочниці.”

Пропоную вам одну побутову аналогію до дуже галасливого кіпішу в нашій політичній пісочниці. Переконаний, що з першого-другого речення ви зрозумієте, про що йдеться.

Отже. Ви людина обережна, доля вас уже не раз товкла, тому довіряєте лише вузькому колу своїх друзів, за що вас часто критикують сусіди – злословлять, що ви “стратегічне правління ОСББ” собі створили (ви ж працюєте головою правління цього великого об’єднання мешканців). А особливо сильно вас доймає одна злобна сусідочка. Вона сама дуже хотіла стати головою, але їй не довірили, тому вона вас увесь час підсиджує, шпіонить, як тільки щось недобре за вами помітить, зразу ж у стінгазету жовчні дописи строчить та дільничному скарги відправляє.

А вам якраз випала потреба провести рішення про якусь зміну постачальника комунпослуг для будинку. І дуже вам важливо, щоб ним був хтось, кому ви довіряєте, а не типові шахраї з колишнього ЖЕКу. І прийняли ви нелегке рішення задобрити й переконати ще кількох мешканців, чиїх голосів на зборах не вистачає. У вас є різні варіанти, як з ними домовитися. Можете запросити сусідів до себе в кабінет і довірливо поговорити. Але ж ви людина дуже обережна, тому так поступати не ризикнете. Можете до них відправити когось із особливо довірених друзів, тим більше, що й одні, і другі в минулому перетиналися в бізнесі й мають хороше взаєморозуміння. Цей варіант ніби ж абсолютно логічний і безпечний. Ще серед тих мешканців є дехто, з ким у вас ніби й довірливі відносини, а він же серед мешканців вхожий у всі двері. Можна через таких посередників домовитися.


Але ви, натомість, кличете до себе одного відомого пройдисвіта Сашка, який раніше вічно лампочки в під’їзді викручував, а тепер уже розкрутився на крупніший бізнес і скручує показники газу на своєму лічильнику (а оскільки є й загальний будинковий лічильник, то недостача – це ваш вічний менінгіт). Але головна вада цього Сашка навіть не в цьому, а в його дружбі й спільних шахер-махерах із тої злобною сусідкою, яка вас постійно підставляє. І для вас це зовсім не секрет. Те, що газ вони тепер уже на обидві квартири тирять, ви хіба здогадуєтеся. А от про те, що Сашкового кума й собутильника вона проштовхнула на посаду бригадира прибиральників (щоб про екологію дбав), бо в неї бач, кадрова квота є у вашому ОСББ, це ви вже точно знаєте. І про відносини їхні довірливі знаєте. Й не забули, що саме стервозна сусідка його вам в кабінет приводила, вимагаючи, щоб ви його в чомусь підтримали…

І от цьому Сашкові-жуліку ви вирішили довірити таку делікатну справу, як переговори з неслухняними сусідами про організацію вашої оборудки. І “подяку” їм через цього шарлатана обіцяєте, й так довірливо з ним про свої справи спілкуєтеся, що в нього в кишені аж диктофон почервонів…

– Стоп! – Кричите мені ви. Такого ідіота просто бути не може. Так і я ж кажу, що не може. А чому ж тоді ви з усією серйозністю обговорюєте фейкові змонтовані (чи ще яким способом скомбіновані) записи Оніщенка, оригінали яких разом із записуючим пристроєм він досі нікому не передав. А саме дослідження звукової доріжки й показало б – є там монтаж, чи цілісний масив. Та про що йдеться у всьому об’ємі той розмови, якщо вона коли-небудь була.

То є ще які-небудь питання чи може почнемо разом тролити всіх тих кретинів, що й надалі розкручують цю явну заказушку? Я вчора відфрендив Романа Безсмертного, який на цій темі не просто поспекулював, але й докотився вже зовсім до типових прийомів запорєбрикової пропаганди.

Taras Chornovil
Top