Taras Chornovil: “Як нормальні люди ведуться на ці всі тупі й примітивні інформаційні вкиди? “

Тарас Чорновіл

Скажіть, а як нормальні люди ведуться на ці всі тупі й примітивні інформаційні вкиди? Я про вчорашнє одкровення декого з журналістів, яке зараз тупо обговорюють усі так звані експерти. Про те, що якісь дуже довірені до Президента люди 40 хвилин до того ухвалили рішення провести у вересні дочасні вибори.А ще за пару місяців зняти Гройсмана, і остаточно розірвати відносини з Аваковим… Якась повна ахінея.

Я переконаний, що ніяких дочасних виборів узагалі не буде. І я єдиний з політологів, хто про це говорить від самого кінця 2014-го. Усі вже піддавалися істерії, підживленій із Московії. Давайте просто проаналізуємо повідомлення Дмитра Гордона, щоб зрозуміти наскільки безглуздий увесь цей бардак у наших ЗМІ.

1. Ви уявляєте, за якими зачиненими дверима ухвалюються такі секретні рішення? Про них усі депутати, прем’єр, наближені люди, вочевидь, мали б дізнатися вже після того, як процес запуститься. А Дмитро Гордон знав уже через 40 хвилин! А ви розумієте весь абсурд цього повідомлення, в якому брехня вже в першому реченні. От ухвалили б найнаближеніші таке відповідальне рішення. Почали б обговорювати, як його подати суспільству, випили б кави, чи від нервозності моменту чогось міцнішого. Це ж колосально важливий крок, від якого залежить їхнє майбутнє. От уже й годинка пройшла. А хто під час таких нарад може взяти телефон, порушуючи будь-яку субординацію вийти з кабінету й подзвонити Гордону? Правильно. Лише сам Порошенко. Зрозуміли повну тупість інформацйного вкиду?


2. А навіщо воно Порошенкові? Зараз у нього електоральна ситуація неприваблива. Має шанс багато що виправити, а тут вибори. Й у нього ворожа Рада, без свого уряду, без дружньої коаліції або й без узагалі будь-якої коаліції, повна зупинка законодавчого процесу, провал бюджету на наступний рік тощо. І він особисто за це відповідальний, бо сам же розпустив Раду. І більше нема з кого спитати. Взагалі ні з кого – він єдиний. І ви дійсно думаєте, що він зараз це буде робити?

3. Далі з відставкою Гройсмана. Під це наші “експерти” закладають ще одне одкровення: відносини Порошенка з Гройсманом досягнули дна… Та ви що? А як це я цього не помітив. А те, що ці відносини після певної кризи вже другий місяць ідуть по висхідній, що вони спільно проводять форум у Вінниці, де одностайно підтримують ті самі ідеї та принципи? А на безпековому форумі й кількох інших заходах так само показали взаємно доброзичливе ставлення. Узагалі за ці два місяці вони більше разів появлялися разом і говорили в унісон, ніж за останні пів року. І на останок зустріч Президента з усім складом уряду та обговорення плану подальших реформ. А там же були не лише люди з квоти БПП, але й з НФ і навіть блогер Аваков. Якби було щось недружнє, всі б уже все знали…

Але я тут навіть не про широко розкручену побрехеньку про конфлікт, а знову про сакраментальне: І що далі. Ну зуміє Порошенко усунути Гройсмана. А ви впевнені, що це так просто? А після того Гройсман дістає наш звичний образ ображеного й навіть мученика й скидає зі себе весь негатив та стартує хоч на парламентські. а хоч і на президентські вибори… Або інший варіант: Гройсмана звільнили, а він і далі прем’єр, але з додатком в/о і дуже надовго, можливо до наступних виборів. Бо голосів у раді за нового прем’єра в будь-якій комбінації нема. І поміняли шило на мило, але в/о прем’ра тепер уже ні за що особливо й не відповідає, лише накручує рейтинг, як Ющенко після аналогічної відставки…
І ви дійсно вірите, що президенту це потрібно?

4. Розрив відносин з Аваковим… А вони є? З Аваковим конфлікт постійно тліє. Спалахує він тоді, коли прориває самого Авакова. От недавно заявляв, що він президенту не підкоряється. І ще багато образливого наговорив. але Аваков не в президентській вертикалі, а в парламентській. І зняти його указом Президента не можна. А зорганізувати це через Раду? От тільки чи вдасться. Якби таке рішення прийняла фракція БПП (повірте, що аж ніяк не вся), то теоретично голосів за відставку б вистачило. А раптом затяті вороги Авакова, а ще більші противники Порошенка повторять стандартну тезу Оппоблоку: “не ми його обирали, не ми за нього відповідаєм, не нам його й знімати”. Ну якраз обирали інші фракції його ще коли були разом в коаліції. Але за зняття утримаються на зло Порошенкові. І саме так і буде. А якщо голосів таки набереться, то дивіться аргументи від п.1 починаючи…

Уся ця новина, як і більшість інших за останній час є класичними фейками, переважно російськими. Ну це ж ясно всім, у кого мозкових клітин хоч трошки більше, ніж у амеби… То чому ж вони на це все ведуться.

Taras Chornovil
Top