Роман Кулик: “В разі провалу – об’єми гівна, вилитого на президента напередодні виборів неможливо буде оцінити.”

Роман Кулик

Таки да, як і всі, здивований зверненням Порошенка з підписами єпископату УПЦ КП до Варфоломія щодо томосу по автокефалії та створення помісної церкви. Хоча зовнішня і внутрішня кон’юктура для цього кроку – можливо найкраща за всю незалежність. І якщо Вселенський Патріарх і синод дадуть добро – важко переоцінити такий крок. Нарешті повний відрив від РПЦ, ще одна розрізана нитка “руского міра” і власна православна церква на основі врешті легалізованої УПЦ КП, повністю лояльної до української держави – давня мрія багатьох вірян і просто людей, що цікавляться темою і приймаються проблемами нацбезпеки.


Тільки якось воно стрьомно, бо тупо неясно, чому в Константинополі мають дати позитивну відповідь, якщо цього не виходило раніше й РПЦ має незрівнянно більший вплив на Варфоломія ніж УПЦ КП, УАПЦ й Порошенко разом узяті. Нібито логічно, що в АП не робили б таких заяв, аби не було бодай якогось шансу на успіх кампанії. Тим паче саме Порошенко в темі церковних розкладів не зі слів радників. А в разі провалу – об’єми гівна, вилитого на президента напередодні виборів неможливо буде оцінити. Ризики очевидні. Хочеться вірити, що там якісь тузи в рукаві й візит 9 квітня до Варфоломія дійсно був результативним (невже перебили “бонуси” від РПЦ), але нічого цього ми не знаємо.

І ще менше віриться, що от зараз єпископи МП побіжать ставити свої підписи під цим зверненням). Одразу після зустрічі Порошенка з Варфоломієм путін дзвонив останньому. Й з цього приводу був мікросрач по темі “чому путін, а не гундяєв?!”. В принципі ясно чому, перевірити патріарха, чи не вздумав піти назустріч проханню президента України. Тепер гадай, хто там переважить.
Коротше, будемо слідкувати й чекати новин.

Роман Кулик

Top