Alya Shandra: “Питання стратегії звільнення українських заручників Кремля піднімається в одному із ключових американських видань: Atlantic Council. “

Нарешті! Питання стратегії звільнення українських заручників Кремля піднімається в одному із ключових американських видань: Atlantic Council. Серед питань, які піднімає автор: про більшість заручників ніхто не знає; таргетовані санкції від західних держав були би дуже помічними.

Але Україна мусить сама зробити більше – назначити єдину людину, яка відповідальна за стратегію звільнення заручників Кремля. Наразі Iryna Gerashchenko – державний посадовець, який найбільше асоціюється із питанням звільнення українських заручників не лише на Донбасі, але і в окупованому Криму та в Росії. Проте, вона досі не має відповідної посади.


Окрім того, журналіст радить президентові або Ірині Геращенко знайти нейтрального перемовника, особливо такого, який має поередній досвід праці в обміні полоненими у важких умовах. В США це міг би бути Біл Річардсон, якого чотири рази номінували на Нобелівську премію миру, і успішно звільнив заручників в Північній Кореї, Кубі, Іраку, та Судані. Чому би Україні не звернутися до нього із офіційним запитом?

Alya Shandra
Top