Роман Кулик: “Це вам не Обама.”

Роман Кулик

Це вам не Обама. Що маємо на даний момент:
По 3 об’єктам в Дамаску/Хомсі запустили “Томагавки” з 3 есмінців: Porter, Cook and Higgins, ракети запускала британська субмарина + запуски з французьких літаків “Mirages”, британських “Tornados” і амер. стратегічного бомбардувальника B1 bombers.

Недаремно вусатий Болтон сидів “на плечі” Трампа). Його перший день на посаді радника з нацбезпеки розпочався хіматакою в Сирії – і свою репутацію Болтон виправдав. Та і якби Трамп наспіх не зібрав союзників і не наніс бодай таких ударів, обмежених і точечних, то пішов би позорним шляхом Обами. А йього він точно не міг собі дозволити.


Вже є десятки скептиків, які пишуть про несерйозність удару. Ага, для цього давайте зрівняємо з реакцією Обами на хімзброю Асада – тягуча дипломатія, фейкова виїмка під кураторством РФ. Трамп же (читай республіканці) на кожен випадок відповідає запусками ракет по інфраструктурі. Кожен рік. Полізли на нафтові поля під Дейр-ез-Зором – ловіть B52, пдри. А тепер ще й нашвидкоруч сколотив міні-коаліцію з UK, що теж має зуб на Путіна, й Макрона, який просто не може не влізти у такі процеси).

Тільки цього разу вдарили виключно по сирійським об’єктам, оминувши Хмеймім і Тартус. Обідно, да, але у випадку пусків на ту ж авіабазу Хмеймім важко спрогнозувати наслідки. А поки росіяни можуть тільки сходить злістю і відгороджуватись тезою “удари нанесли не по наших зонах відповідальності”, поки асадівці ловлять ракети. От і вся їх напускна бравада. Не можуть захистити від “піндосв” свого давнього союзника на його ж території – і крапка.

Роман Кулик

Top