Павло Бондаренко: “Цьогоріч виповнюється 75 років кривавій трагедії на Волині”

Павло Бондаренко

Цьогоріч виповнюється 75 років кривавій трагедії на Волині, під час якої загинули десятки тисяч ні в чому не винних людей. Українці, поляки, чехи, євреї, німці – усіх їх поєднала Смерть.

Ця історична трагедія досі кривавить. Досі не зажили рани на тілі української та польської націй. Рани, що їх намагаються роз’ятрити політикани у своїх темних оборудках. І завжди знаходяться бажаючі підкинути хмизу, хлюпнути бензинчику в це багаття.

І б’ються поляки з українцями, а українці з поляками, з’ясовуючи хто перший почав і хто кого більше зарізав, навіть не підозрюючи, що не в кількості жертв справа, а хто перший почав – встановити не можна.

Найпаскудніше в цій історії те, що справжні винуватці досі сховані. Не українці і не поляки є першими винними у «Волинській різанині». Вони лише стали заручниками політичних інтересів так званих «Великих країн».


Трагедія на Волині була невідворотна. Тому, що комусь була потрібна кров поляків та українців, як змазка для гігантського колеса Великої війни.

Тому й зробив спробу розглянути події на Волині зими-осені 1943 року, те, що пізніше в українській історії отримає назву «Трагедія на Волині», а в польській – «Волинська різанина» не з точки зору «хто перший почав». А в загальній картині великої геополітики того часу.

Адже це лише радянська (а тепер російська) пропаганда прагне звести цю трагічну подію до примітивного уявлення: виходили з лісу неголені українські дядьки в кожухах зі «Шмайссерами» й видивлялися лютими очима якого б поляка розпиляти живим дворучною пилкою.

Насправді, причини і винуватців – головних і безпосередніх винуватців треба шукати не серед польських та українських повстанців, а серед пещених дядьків у дорогих європейських костюмах. Вони зробили все, щоб звалити все на широкі плечі українців, аби приховати правду.

Про це книга Павла Правого «Волынская резня. Правда, которая никому не нужна».

Саме російською мовою, саме для того читача, який все ще знаходиться в полоні радянських стереотипів. Котрі все ще панують і в історичній науці Польщі. Ми маємо її видати – цю книгу. І ми її видамо.

Павло Бондаренко
Top