Георгій Тука: “Мирний план Арсена Авакова, з поступовим взяттям окупованої території під контроль миротворцями, зовсім не виглядає абсурдним”

Георгій Тука

Мирний план Арсена Авакова, з поступовим взяттям окупованої території під контроль миротворцями, зовсім не виглядає абсурдним, має право на існування та потребує вивчення і обговорення в колі фахівців.
Переважна більшість критиків миттєво кинулись підраховувати кількість років, які знадобляться для звільнення території таким покроковим методом: “десять років”, “до 2030 року”, “життя не вистачить”….
З моєї точки зору такий “аналіз” свідчить про некомпетентність та зашореність “аналітиків”.
По-перше, треба розуміти, що, називаючи певні конкретні населені пункти і райони, Арсен наводив їх, виключно, ЯК ПРИКЛАД своєї ідеї.
По-друге, для того, аби зрозуміти суть пропозиції, варто просто відкрити мапу: Донбас – величезна конгломерація з, незвичною для території України, концентрацією населених пунктів. Тут нормальне явище “перетік” одного міста в інше, одного селище в іншие містечко… Тому, з моєї точки зору, брати під контроль Горлівку, без взяття під контроль Єнакієво, просто неможливо.
Якщо ввімкнути уявлення і не хапатись істерично за конкретні назви населених пунктів, то цілком ймовірним виглядає трансофрмація цієї ідеї в наступну:
– розбити окуповану територію на 6-8 секторів і саме ці сектори поступово брати під контроль.
Якщо аналізувати пропозицію Арсена Авакова саме з такої точки зору, то вона виглядає досить припустимою, хоча і потребує детального аналізу.
Також не варто забувати, що покрокове повернення державного суверенітету призведе і до покрокового повернення контролю над державним кордоном!


Георгій Тука
Top