Павло Бондаренко: “А мені цікаво про участь пані Богомолець в Євромайдані. Яку насправді вона роль там грала?”

Павло Бондаренко

А мені цікаво про участь пані Богомолець в Євромайдані. Яку насправді вона роль там грала? Без задньої думки – я дійсно не знаю. Покопирсався в Інтернеті

У Вікіпедії на сторінці про Богомолець написано : “Організатор і координатор медичної служби Майдану під час Помаранчевої революції (2004-2005) та Революції Гідності в Україні (2013–2014)”.

Дивлюся хто серед організаторів Медичної сотні Єврамайдану: створення Медичної сотні відбулося за наказом коменданта Майдану Парубія. Сотник Медичної сотні – Андрій Тірон. Заступники та координатори: Андрій Салагорник та Андрій Кухар.
Ольга Богомолець серед керівників Медичної сотні не значиться.

Гаразд. Може йдеться про більшу структуру – Медичну службу Майдану? Ліземо в хащі Інтернету, витягаємо ось це, наприклад:

“4 березня 2014 р. у приміщенні медичного пункту відбувся брифінг представників медичної служби Штабу національного спротиву. У заході взяли участь Андрій Гук, заступник керівника медичної служби, Ігор Ільків, координатор госпіталю «Палац свободи», Наталія Шолойко, керівник фармацевтичного напрямку діяльності медичної служби, Всеволод Стеблюк, керівник судово-медичної експертизи медичної служби, Максим Іонов, координатор медичної служби”.


Координатором (і заступником керівника) Медичної служби був також Олег Мусій – як би до нього хто не ставився, але це факт. Керівник Медичної служби – Святослав Ханенко. А про Ольгу Богомолець так нічого знайти і не вдалося.

Вірніше, вдалося, але зовсім протилежне – 28 лютого 2014 року Олег Мусій в інтерв`ю журналісту “Дзеркала Тиждня” Ользі Скрипник сказав зокрема так:

“Маємо домовленість про співпрацю, допомагаємо одне одному, їхні бригади працюють на периметрі. Так само співпрацюємо з “Народним госпіталем”, а також з Ольгою Богомолець, ХОЧА В НЕЇ СЛУЖБИ ЯК ТАКОЇ І НЕМАЄ”.

Але ось ірнфа від сайту “Факти” від 20 лютого 2014 року:

“На Майдані Незалежності в Києві вона організувала Центр координації реабілітації поранених, який збирає інформацію про всіх постраждалих в ході протестних акцій – і надає лікарську допомогу в польових умовах.У її центрі працюють сотні медиків-волонтерів, травматологів, хірургів, нейрохірургів та медсестер, – розповідає Богомолець”.

А ось – теж інтерв`ю радіо “Свобода” 19 лютого 2014 року від Ольги Богомолець:

“Медиків у нас вистачає. Величезна кількість волонтерів, буквально щохвилини прибувають люди, ліки. Є багато донорів, котрі здають кров для потерпілих. Люди моментально відгукуються на будь-які прохання медиків», – зазначила Ольга Богомолець”.

Чому вірити? Може, я не правий, але складається враження, що ця людина більше піарилася, роздаючи інтерв`ю як засновник такого собі Центру координації реабілітації поранених на Майданах України, виступала зі сцени і по телебаченню.

І її Центр діяв якось вже… автономно від інших служб Майдану. І про те, що в ньому працювали сотні лікарів нам відомо переважно лише зі слів самої пані Богомолець.

Через нього очевидно проходили чималі кошти, зібрані на волонтерських засадах. Богомолець зокрема відправляла на лікування та реабілітацію деяких постраждалих на Майдані. Наприклад, 6 лютого звітувала що до Польщі відправлено 4 активістів і до Литви 3, серед них – Дмитро Булатов, якщо хтось пригадує цю людину.

Не хочу наговорювати на пані Ольгу – може, моє враження хибне. Якщо хтось дасть інфу щодо її діяльності на Євромайдані – реальну, а не те, що вона про саму себе розповідала журналістам – питання буде закрито і цей свій пост видалю.

Поки що маю відгуки кількох людей, які стверджують, що Богомолець більше піарилася, ніж реально працювала.
Ну і по грошах питання…

Павло Бондаренко
Top