Роман Кулик: “Свіжа дика історія з тітуханами в Києві: цього разу в Шевченківському районі, на Татарці”

Роман Кулик

Свіжа дика історія з тітуханами в Києві: цього разу в Шевченківському районі, на Татарці, де вони побили кількох місцевих мешканців та депутатів з округу, що приїхали допомогти людям захистити своє майно.

О 4-й ранку до гаражного кооперативу на Половецькій 25/27-29 приїхали працівники департаменту благоустрою КМДА й почали демонтаж 38 гаражів. Близько 60-ти співробітників охоронної фірми “Корпоративна безпека” перекрили вулицю. Тож коли власники гаражів й мешканці намагались пройти і бодай розібратись, що там нахрін відбувається – їх тупо не пускали. Кількох чоловік, що знімали процес – побили. Коли до місця підтягнувся Юрій Левченко і Кутняк Святослав – їх побили тітухани із застосуванням газових балончиків. Левченка до втрати свідомості, госпіталізували зі зламаним носом, струсом мозку та забоями голови.

Ось відео сутички: https://goo.gl/ssokWZ.
Нападають вдесятьох, били уже лежачого Юру, в той час як поліція не втручалась. На звернення мешканців реагували “чекаємо підмогу, їде слідчо-оперативна група”. Омг.

Можлива причина такої безхребетної поведінки: засновник ТОВ “Корпоративна безпека” Коморний Петро Петрович і колишній керівник фірми Олексій Панасюк – колишні працоохоронці, працювали в Дніпровському РУ МВС:


Сьогодні "тітушки" побили нардепа Левченка і місцевих мешканців на Татарці. Чому ж не реагувала поліція? Чому ж вона…

Posted by Maksym Savchuk on Freitag, 9. März 2018

Під час цих подій працівники благоустрою зрізали болгарками завіси з усіх гаражів і викинули майно мешканців на вулицю.

Комплексний сюжет “тсн” про ці події: https://goo.gl/tCTAu8.

Щодо юридичного обґрунтування таких дій – все детально розкладено тут: https://www.facebook.com/s.kutniak/posts/1585679864860960.
Бо зараз хтось точно фиркне щось типу “а, так це ж самовільне захоплення, набудували собі гаражів і все”. Тільки от все, м’яко кажучи, трохи не так.

Якщо коротко: дану земельну ділянку віддали в оренду для забудови ще при Черновецькому в 2006-му. АЛЕ в документації зазначено, що ділянка пуста, факт існування гаражів ігнорується, хоча вони оформлені як гаражний кооператив та розташовані тут ще з 90-х. Орендар порушив низку умов договору, прострочив орендну плату, пропустив усі строки звернення, але все одно добився поновлення договору в 2016-му. Юристи орендаря кілька разів звертались до суду з вимогою знести гаражі як самочинні забудови, але програли й не отримали рішення.

Про демонтаж: департамент благоустрою публікує перелік об’єктів на знесення на сайті, але по цим гаражам не було жодних повідомлень. Без інформування жителів про якісь дії. Тупо приїхали вночі й почали зрізати двері. Більше того, департамент має право на знесення МАФів та “тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності”. Решта – в судовому порядку. Гаражі – явно блт не вписуються в їх компетенцію. Рішення суду на знесення, нагадаю, не має.

Ситуація переламалась лише в обід, коли до мешканців підтягнулись активісти, кілька депутатів Київради, київські свободівці: частину тітуханів, які ще були на місці, просто відпиздили, а через громадський арешт вдалось затримати сімох учасників побиття місцевих та Левченка.

Трохи кадрів розплати: https://goo.gl/2wuL9s.
Поки їх не привели поліції на блюдечку та зі зв’язаними руками – правоохоронці не могли забезпечити елементарну безпеку киян. Мда, ну що тут сказати ¯\_(ツ)_/¯.

Відео із затриманими “співробітниками охоронної фірми”: https://goo.gl/5Txyuf.
На 12-й хвилині – затримання тітухана, який був одним із тієї групи, що побила Левченка. На 40-й: поліція заводить решту затриманих громадськістю (!) тітуханів у автобус й везе у Шевченківський райвідділок.

Що маємо в сухому залишку: без рішення суду; без будь-якої комунікації чи пояснень; із залученням формально “охоронної фірми”, наближеної до поліції, а по факту просто тітушок, які безкарно і на очах поліції били людей; представники департаменту благоустрою зіпсували майно мешканців Татарки – в інтересах орендаря, що неодноразово порушував свої зобов’язання і планує поставити тут нову багатоповерхівку.

Тож по суті припинити незаконне псування майна й поставити на місце “охоронців” вдалось лише фізичною силою. І в даній ситуації мешканцям Татарки просто пощастило, що знайшлась підмога. Будемо слідкувати за розвитком подій із затриманими та ліцензією фірми “Корпоративна безпека”.

*типова прокламація про відсутність закону/бездіяльність правоохоронців, “найкращого мера” Кличка ітдітп

Роман Кулик

 

Top