Ірина Луценко: “STEM Coalition Ukraine – чудова ініціатива, до якої із задоволенням долучилась”

Ірина Луценко STEM Coalition Ukraine

STEM Coalition Ukraine – чудова ініціатива, до якої із задоволенням долучилась.

STEM (science, technology, engineering, mathematics – наука, технології, інженерія, математика) – це інтегральний підхід до освіти, спрямований на виховання спеціалістів згідно вимог сучасного світу. Українська STEM Коаліція об’єднує компанії, університети, експертні організації з метою розвитку сучасних освітніх підходів, залучення якомога більшої кількості платформ до такої освіти, а також – популяризацію STEM-освіти серед жінок і дівчат. Власне, цьому був присвячений сьогоднішній Форум «Жіноче лідерство в STEM компаніях».


Було цікаво взяти участь в Форумі та почути думки щодо ролі жінок в IT-сфері та інших прогресивних галузях економіки. Виявляється, серед працівників українських технологічних компаній є лише 23% жінок – і це при тому, що кількість жінок з вищою освітою, двома і трьома вищими освітами більша, ніж чоловіків!

Для подолання такої тенденції під час Форуму низка українських компаній і вишів підписали Технологічний пакт розвитку жінок в STEM компаніях. Мета полягає в cтворенні умов для залучення дівчат і жінок в технологічний сектор, розкриття їхнього потенціалу. І це обов’язково треба робити. Справа навіть не в гендерній рівності, а в прагматичних розрахунках. Активна участь жінок в економічній діяльності сприяє зростанню економіки, добробуту держави та світу. Про це, до речі, на Форумі говорила Наталя Микольська.

З власного досвіду людини з математичною і фінансовою освітою, з досвіду ведення телекомунікаційного бізнесу хочу сказати, що жінкам треба активніше долучатися до високотехнологічних галузей і створювати сприятливе до жінок середовище – в університетах, в компаніях, всюди. Не треба боятися, що сім’я та діти поставлять хрест на кар’єрі (кажу це як горда мати двох прекрасних синів). Не треба миритися з тим, що пропонують меншу, ніж чоловікам, зарплату. Не треба думати, що топ-посади (чи то в приватному, чи то в державному секторі) лише для чоловіків.

Саме тому вітаю такі ініціативи і готова активно долучатися до них.
#ЖінкаМожеВсе

Top