Валерій Прозапас: “раніше погрози лунали з боку запорєбріка та сєпарні – тепер їх транслюють і деякі наші славні патріоти”

Валерій Прозапас

Після відсунення війни як основної національної загрози на другий план, головним досягненням інформаційної окупації стало створення і взрощення прошарку не просто критиків та незадоволених українською державою – а її ненависників.

Такі люди вже запрограмовані на тотальне несприйняття будь-яких досягнень і сфокусувані не на вирішенні об’єктивних проблем, а на їх мазохічному смакуванні.

Отримання безвізу, ріст валютних резервів, перемоги в судах над російськими монополіями, кардинальна зміна підходів до забезпечення армії, рішення про надання летальної зброї, відсутність компромісів з агресором, глобальна міжнародна підтримка – за їхньою логікою не варті нічого.


А от проблеми в силових і судових відомствах, опір та саботаж змін в економіці, радянські пережитки в ЗСУ та НГУ, якісь особисті розчарування та поразки – для них не питання методичної роботи і пошуку позицій для їх вирішення – а сфера призначення ворогів і крайніх.
Причому з штучно нав’язаною більшовицькою риторикою “лагєрная пиль”, “баригі”, “развалять”, “повєсіть” та “расстрєлять мусоров”.

Причому якщо раніше такі погрози лунали з боку запорєбріка та сєпарні – то тепер їх транслюють і деякі наші славні патріоти, в тому числі і на посадах у владі.
Причому не тільки в бік сумнівних особистостей, але й проти таких самих ветеранів, волонтерів, членів провладних партій і простих людей.

Ненависники стали жертвою технолоґії переадресації агресії, коли на вирішення головної проблеми немає сили та ресурсів, а напруження та негатив треба кудись скидувати – для цього під рукою завжди є сусід праворуч, до того ж на нього вкаже і “революціонер” з телевізора.

Звідси “в професіоналізмі Портнова немає сумнівів”, дивне співпадіння тез “патріотів” з явними кремлівськими агентами впливу та зростаюча підтримка популістичних течій, які обіцяють моментальні прості рішення.

При чому цікаво – дуже багатьом безкомпромісним свідкам “краху реформ” їхня позиція часто не заважає мати елітну нерухомість, відпочивати мінімум в Єгипті, навчати онуків в Німеччині.
Така тенденція вказує на ментальну слабкість частини українців, які ще є глибоко радянськими людьми.

Цим безперечно і користується Кремль – війною, пропагандою, терором, тиском він буде опиратися формуванню громадянського суспільства в Україні, поява якого і покладе справжній край їмперії.

Тому так шкідливі ненависники зі слабкими нервами.
Тому витримати значить перемогти.

Валерій Прозапас

Top