Роман Кулик:”особливо важливим є фіксація факту взаємозв’язку між цими персонажами: Кононенком, Кропачовим і врешті Маньком”

Віталій Кузьменко Валентн Манько

Тут підвалили цікаві “співпадіння” по лінії “Валентин Манько – Держслужба з питань ветеранів – Мінветеранів – Кононенко – і неочікуваний новий персонаж: вугільний бізнесмен Віталій Кропачов.

Без якихось задніх думок читав на “ЕП” інтерв’ю з новоявленим конкурентом ДТЕК Віталієм Кропачовим. Бізнесмен із Чистякового (колишній Торез) з 2015-го перебрався з рідного міста до Києва і тараном попер скуповувати вугільні активи, готуючись до приватизації “Центренерго”, з амбіціями на хімічну промисловість і залишки Фірташа у ній. Журналіст “ЕП” прямо називає його куратором вугільного сектору від Кононенка/АП, чиїми руками урізають вплив Ахметова, користуючись вимушеною лояльність Кропачова через давній жорсткий конфлікт з кланом Януковичів. Текст інформативний, персона викликає серйозну дозу хейта, тож раджу пробігтись:
https://www.epravda.com.ua/publications/2018/02/5/633698/

І до суті. Найцікавіший фрагмент:


“— …Есть информация, что вы часто контактируете с неким Валентином Манько: передаете ему деньги, которые в итоге являются своеобразной данью вашему куратору Игорю Кононенко.
— (Пауза.) Валентин Манько со мной в контакте?
— Да.
— Да, мы контактируем с ним, а в чем суть вопроса-то?
— Манько считается человеком, который “обилечивает” бизнес в интересах Игоря Кононенко. Суть вопроса в “обилечивании” вас”.

Ем, ну вірогідність того, що Манько з питання журналіста і є “тим Маньком”, який уже місяць уникає зустрічі з опонентами й джинсує в ЗМІ для обілення репутації – мінімальна. Читаємо далі:

“— Мы можем взять Валентина, вы можете с ним встретиться и поговорить. У нас с ним совершенно другие, партнерские отношения.
— В чем суть этих отношений?
— Много ветеранов (войны России против Украины. — ЭП) входят в состав охранных фирм. Я пользуюсь услугами его охранных фирм”.

Думаю в Україні лише один Валентин Манько, який займається ветеранами на такому рівні, щоби забезпечувати бізнесмена рівня Кропачова охоронними послугами.
Кропачов прямо визнав контакт із Маньком, решту припущень журналіста про функції Валентина у команді Кононенка – взяли на замітку.

Тут же особливо важливим є фіксація факту взаємозв’язку між цими персонажами: Кононенком, Кропачовим і врешті Маньком – прояснилось бодай одне джерело фінансування останнього. Ну й ми ж не забули, як тиждень тому голова комітету у справах ветеранів Олександр Третьяков зустрічався з Маньком. Тут або прямий зв’язок, або чуваки болт ложили на громадськість, перевірку МВС і вже почали працювати. Бачте, я дуже стримано пишу, а це важкувато.

Підтвердження нашої старої теорії, що боротьба за пост голови Держслужби ветеранів – лише перший етап більш ширшої кампанії: створення Міністерства ветеранів. Архітектуру і повноваження нового органу задасть саме голова служби у тісній зв’язці з міністром соцполітики (а за останній тиждень список претензій до Реви скакнув до неба) та парламентським комітетом (поміж якого Третьяков був мотором ідеї створення нової інституції). Міністерство може бути як ідіотичним провалом, так і оптимізацією роботи у сфері – як уж закон пропишуть. Але через нього точно проходитимуть бюджетні програми на серйозні суми. Тому Манько і його команда не здаються.

І на фоні цього Рева “вольовим рішенням” роздає бюджетні гроші совковим ГОшкам, буксуючи з новою постановою Кабміну, що встановить конкурсну основу розподілу коштів.

Роман Кулик

Top