Роман Кулик: “Ізраїль цінує свою історичну пам’ять і не витрачає часу на розкачку для реакції – як з Польщею, так і з нами”

Роман Кулик АТО

З новим законом “Про Інститут національної пам’яті” Польща вийшла на невдоволену заяву Держдепу та клінч з Ізраїлем. І десь на фоні ЄС запускає санкції до Польщі через судову реформу ПіС. Звісно ж ніхто з оглядачів, які писали про виключну односторонню вину України в загостренні україно-польських стосунків, потребу звільнити всіх неугодних Сейму чиновників і посипати голову попелом, не визнають помилковості чи однобокості своїх висновків. Дада, мабуть і тут винні всі, окрім польської провладної партії.


Ясно, що США та Ізраїлю нема ніякого діла до згадок про “злочини українських націоналістів” чи введення санкцій за їх заперечення. А суть лише в трактуванні членів Кнесету окремих положень закону, які можна прив’язати до Голокосту (відповідальність за публічні заяви про причетність Польщі до злочинів нацистської Німеччини).
Ізраїль цінує свою історичну пам’ять і не витрачає часу на розкачку для реакції – як з Польщею, так і з нами, так і з будь-ким. Розмір економіки, армія та статус додає Ізраїлю ваги і можливість не стримуватись у таких ситуаціях. Неприємно, але і не поспориш – щоб наш голос і позиція мали вагу слід рости. І в процесі не можна дозволити заганяти себе в рамки чужого наративу.

Роман Кулик

Top