Николай Чаплин: “уся та кількість пускових установок Джавелин і ракет до них, Україна отримає на безоплатній основі”

Николай Чаплин Джавелины

З серії “До кави”
Три ложки цукру від редакції у вашу чашку ранішньої кави. Ви п’єте без цукру? Ну, нехай буде без цукру.

За останні декілька днів стало зрозуміло, що рідкісні, хоч і регулярні польоти американських Глоубал Хок від ВПС і Оріон від ВМС помітно почастішали, а тепер і зовсім відбуваються паралельно, і щодня. Що характерно, беспилотник завжди акуратно пролітає в районі лінії фронту, уздовж північного кордону з РФ і уздовж західного і південного узбережжя Криму. Як відомо, машинка ця дуже серйозна і перехоплює все, що є в ефірі, на глибину 200 км і далі, від власного курсу.
Крім того, апарат має і засоби візуального спостереження, в різних діапазонах спектру. З цього виходить, що американців, і напевно нас, цікавить вже не просто інформація про те, що знаходиться на окупованих територіях і за “поребриком”, а й динаміка. Або по-військовому – оперативна інформація про сили і засоби супротивника.

Щільна розвідка ніколи не проводиться просто так. Значить, для такої частоти польотів є якесь пояснення. У цьому сенсі, деяким акцентом є польоти літака морської розвідки Оріон. Його апаратура заточена на те, щоб сканувати повітря, поверхню моря і навіть те, що знаходиться під його поверхнею. Зрозуміло, що над сушею він не літає. Все разом наводить на підозри про те, що хтось серйозно взявся за Крим.

Оскільки Штати уміють планувати усі відповідальні заходи, і готуються до них заздалегідь, то усе це дуже схоже на подібну підготовку.


Друга ложка цукру схожа на відбірний тролінг вищого рівня. Згадаємо першу реакцію Москви на те, що у Вашингтоні було прийнято принципове рішення про постачання до України летальної зброї. Там і про ескалацію конфлікту розповідали, і навіть відкликали своїх шпигунів з групи військових спостерігачів, загалом – демонстрували крайню міру скривдженості.
А потім стало відомо про те, що в пакет постачання входить партія ПТРК “Джавелін” і ракети до нього. Загалом, ударна сила РФ завжди спиралася на бронетехніку. Те, що вони зараз витворяють в Сирії за допомогою підводно-космічних військ, а точніше – аеропланів, пояснюється лише повною відсутністю авіації, а також засобів ППО у їх супротивників. У Москві прекрасно пам’ятають початок 80-х і долину Бекаа в Лівані, коли вони вирішили потягатися з Ізраїлем, у якого і з ППО все було непогано, та і з авіацією – теж. Тоді ізраїльтяни розкотили совків з ганебним сухим рахунком.
Коротше кажучи – танки їх улюблені іграшки. Тому згадка про Джавелинах викликала другу хвилю образ, але потім – риторика змінилася і великі фахівці розповіли про те, що кількість пускових установок невелика, а ракети – занадто дорогі, що робить їх перевагу не такою вже і значною. Там навіть пішла інформація про те, що, насправді, до постачання готують ПТРК попереднього покоління – Тоу.
По численних відео з Сирії видно, що і Тоу непогано переводить російську бронетехніку в металобрухт. Але відмінність Джавелина в тому, що цей процес можна ставити на конвеєр. Операторові досить упіймати мету в приціл і натиснути кнопку “Пуск”, далі ракета працює самостійно. Це означає, що усе російське залізо, включаючи Т- 90, який зараз є основним бойовим танком РФ, стає непридатним у війні проти України.

Там вже не танки стануть полювати за військами супротивника, а розрахунки ПТРК шукатимуть черговий танчик, щоб зробити з нього свічку, як заповідали майстри фен-шуя)))

Зрозуміло, що ця інформація ніяк не могла розвеселити росіян, проте, скриплячи зубами, вони говорили про те, що ВСУ не потягнуть навіть таку партію по грошах. І ось посол США в Україні, між іншим, повідомила маленьку, але важливу деталь про Джавелини. Виявляється, уся та кількість пускових установок і ракет до них, яке вже не раз фігурувало в Мережі, Україна отримає на безоплатній основі, тобто – дарма. Мало того, це було сказано так, що можна розуміти ширше.

Схоже, що не лише Джавелины потрапляють в програму допомоги, тобто – будуть передані без оплати. Якась летальна зброя потрапить у ВСУ на тих же умовах. На цьому звук з того боку – пропав.

Третя ложка відноситься до наших можливостей РЭБ і ППО. Схоже на те, що прямо на цих днях склалися разом декілька подій, про кожного з яких відкрито говорити не можна, але усі вони разом дали привід говорити про те, що, нарешті, небо України закрилося для літальних апаратів супротивника. Схоже на те, що до можливості збивати літаки супротивника ми підійшли дещо раніше, але тепер уже і з дронами тема закрита. Про це вже відкрито говорять стосовно зони бойових дій, але і на інших напрямах картина вже зовсім інша.

Усе це не могло статися ні за 70 днів, ні за рік, але нарешті, ми виходимо на ті кондиції, які дають упевненість в тому, що загрози широким вторгненням Кремль може згорнути в трубочку і використати собі за призначенням. І це постачання американського “летального” ще не пішли.
Чи все-таки вже пішли, просто говорити про це не можна?

За матеріалами Anti-colorados
http://defence-line.org/2018/01/tri-lozhki-saxara/

Николай Чаплин

Top