Svetlana Shepovalova:”Всеукраїнська школа корупції-«друг ветеранів АТО» Олексій Ліпіріді побудував свою корупційну схему”

Svetlana Shepovalova

Всеукраїнська школа корупції. Заповніть анкету
«Бізнес-школа для ветеранів, учасників АТО і членів їх сімей запрошує вас отримати знання, як створити бізнес-план для нового бізнесу, знайти гроші на свій стартап. Наші спікери допоможуть найкращим знайти фінансування від партнерів – банків, фондів, муніципальних і державних програм. Заповніть анкету», – рекламою цього заходу останніми днями рясніє простір Інтернету https://www.facebook.com/events/456060858121791/.
У промоматеріалі зазначається: організатор заходу – «Всеукраїнський центр допомоги учасникам АТО»; його партнери: Міністерство соціальної політики і Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників АТО. Організатором заходів, що плануються до проведення у шістьох містах України, справді, є Всеукраїнський центр допомоги учасникам АТО (ВЦДУАТО). Він навчить всіх урокам корупції. Партнери підтвердять?
Всеукраїнський центр допомоги учасникам АТО – всеукраїнська громадська організація, головою правління якої є Олексій Ліпіріді. Олексій Ліпіріді – сьогодні радник Міністра соціальної політики і Голова Громадської ради Мінсоцполітики. У 2014-2015 рр. – волонтер, помічник воїнів АТО, скривджених і поневірених, людина з бездоганною репутацією.
За місяць до завершення бюджетного року до наказу Мінсоцполітики про розподіл коштів було внесено зміни, згідно з якими з Державного бюджету України на 2017 рік було виділено суму у розмірі 2,2 млн. грн. на фінансування бізнес-школи ВЦДУАТО.
Уроки корупції прості. Відповідно до українських реалій, виділення немалої суми з бюджету за місяць до закінчення бюджетного року було б неможливим без тиску певного авторитету (іноді – «бездоганної репутації» волонтера) на відповідні служби і суспільство.
Заповніть анкету. «Бізнес-школа» навчить вас зловживати бездоганною репутацією.


Уроки корупції прості. Майже всі прагнуть влади. Не всі готові покласти на вівтар свободи себе, якщо є нагода стати частиною режиму. Не всі готові йти до кінця. Спокуса влади випробовує. І замість протидії корупції багато хто вирішує очолити її.
Заповніть анкету. «Бізнес-школа» навчить вас зраджувати.
Уроки корупції прості. У царині соціального забезпечення – такій вразливій сьогодні з огляду на необхідність захисту прав воїнів, загиблих, їх сімей – ці уроки нині виглядають так. Прямуйте до влади: очольте громадську раду міністерства і станьте довіреною особою Міністра соціальної політики. Очольте за його протекцією громадську раду Мінсоцполітики. А потім зловживайте конфліктом інтересів всупереч Закону України «Про запобігання корупції». Проти власної совісті.
Заповніть анкету. «Бізнес-школа» навчить вас підпорядковуватися ієрархії правлячих кланів.
Уроки корупції прості. Бізнес-школа для ветеранів, учасників АТО і членів їх сімей – мильна бульбашка маніпуляцій, яка знає все про наругу над кров’ю. Юридично вона постає у вигляді порушення низки норм ст. 28(1) Закону України «Про запобігання корупції» і має наступний фундамент:
1) Саботування Головою громадської ради Олексієм Ліпіріді упродовж кількох місяців процесу розробки і ухвалення порядку фінансування діяльності громадських об’єднань для використання ситуації правової невизначеності заради корисливого інтересу – отримання фінансування з Державного бюджету України на 2017 рік для власної організації;
2) Представництво інтересів членом експертної групи, створеної Державною Службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, для оцінки заходів громадських організацій, поданих на фінансування у 2017 році – Олексієм Ліпіріді з одночасним представництвом інтересів організації-заявника на отримання коштів з Державного бюджету України;
3) Сумісництво повноважень радника Міністра соціальної політики і Голови громадської ради – в особі волонтера і Голови правління ВЦДУАТО Олексія Ліпіріді.
Ви ще вірите в антикорупційну реформу? У громадянське суспільство? У вектор розвитку України у напрямку звільнення від корупції?
Заповніть анкету. «Бізнес-школа» навчить вас зловживанням.
До речі, всеукраїнський статус організації ВЦДУАТО, яка навчить вас урокам корупції, можна сміливо піддати сумніву. Адже 10 з 20-ти відокремлених її підрозділів вже заявили про відмову подальшої співпраці з Громадською організацією Центром допомоги учасникам АТО (ВЦДУАТО). Керівництво громадської оргацізації, натомість, відмовило керівникам у розгляді їх заяв, аргументуючи свою відмову тим, що заяви не відповідають формі, передбаченій законодавством («друкований текст є неприпустимим, приймаються тільки написані «від руки» документи», – ця відмова є незаконною).
Заповніть анкету. «Бізнес-школа» навчить вас примітивному шахрайству.
Так, і наприкінець, ідею проведення «Бізнес-школи» за рахунок державних коштів не підтримують відокремлені підрозділи ВЦДУАТО. Власне, саме на них «друг ветеранів АТО» Олексій Ліпіріді, Голова правління Всеукраїнського Центру допомоги учасникам АТО, побудував свою корупційну схему. Примітивну. Грубу. Зухвалу. Таку, що її не пробачить суспільство.
Заповніть анкету. Ласкаво просимо у школу корупції!

 

Top