Дмитро Вовнянко: “А чи знаєте ви, що першими захисниками Донецького аеропорту були прикордонники?”

Дмитро Вовнянко

А чи знаєте ви, що першими захисниками Донецького аеропорту були прикордонники? Службовці ДПСУ, з пункту прикордонного контролю аеропорту?

Саме вони, коли перспектива захоплення будівлі аеровокзалу стала реальністю, а місцевий МВС впав у коматоз, зайняли периметр (який змогли охопити) і відбили перші напади пацако-сепарів.


Серед них більшість були місцеві – контрактники, що виросли тутож у Донецьку та поруч. Були різні думки і серед контрачів, і серед офіцерів. Лунали матюки коли хлопці вскривали зброярку. Нерви у вузлики запліталися, коли хлопці заступали на пости з самими лише автоматами і обмеженим БК, а з того боку вже ревіла двигунами техніка. По телефонах наярювали вчорашні друзяки з лементом: “За каво ти ваюєш? За кієвскіх упирєй?! За шакаладнава?”

Прикордонників вивели з ДАП, коли там висадилася спецура, яка відбила перші повноцінні штурми ДАП. Висадилася, бо завдяки прикордонникам їй було куди висаджуватися.

Кіборги були пізніше

І от я пишаюся тим, що з прикордонниками – першими захисниками ДАП, донецькими патріотами України, я разом ходив на бойові.

Колись я напишу про них. Обов’язково напишу. У всіх війна закінчиться колись – у прикордонника не скінчиться ніколи.

Top