Михаил Макарук: “Заборона Яндекса, Вконтактє, Мейл.Ру. Чому це перемога?”

заборона доступу до російських соцмереж ВКонтакте Одноклассники

Оскільки, я так би мовити був одним з безпосередніх учасників дії, спрямованої на деокупацію нашого інформпростору, думаю варто було б написати пост і розкласти все по полицям.


1. Звичайно, треба дякувати Президенту Петро Порошенко та голові РНБО Олександр Турчинов за те, що вони так швидко почули волонтерську спільноту. Це дійсно ще один показник того, що у нас в країні є громадянське суспільство, яке має силу та здатне перемагати.
2. Ми, InformNapalm, нещодавно написали про загрозу Яндекса, Вконтактє, Мейл.Ру, а особисто я спілкувався з усіма волонтерами та готував спільне звернення до Президента України та до Олександра Турчинова. Звичайно, ми сприймаємо санкції проти цих компаній як нашу перемогу.
3. Ба більше: це не тільки наша перемога. Це перемога всієї волонтерської спільноти, яка доводить: влада прислухається до патріотів, влада сьогодні хоче захищати інформаційну безпеку країни. Особливо хотілось би подякувати: Roman Burko, Bogdan Butkevych, Юрий Бутусов, Антон Ходза (Anton Hodza), Игорь Щедрин, Антон Швец, Alexandr Noinets, Miroslav Gai, Victor Tregubov, Bulba Torbins, Vitaliy Deynega, Roman Sinicyn, Oksana Dykhnich, колективам Повернись живим, Петр и Мазепа, 5 канал, Еспресо ТВ, Народний тил. Окрема подяка наших законотворцям-патріотам, які таки є у Верховній Раді – Sergey Vysotsky, Андрій Левус, Dmitry Tymchuk.
4. Чому це перемога? Тому що ми довели публічно, що Яндекс – російська компанія, яка збирає вельми важливу секретну інформацію про українців та кожної миті може передати її Росії. Яндекс контрольований Кремлем, в ньому дуже велика частка Сбербанку Росії, і при цьому він вже почав використовувати свої можливості у політичних цілях, про що писали і в самій Росії «опозиційні» ЗМІ. Яндекс ще в 2009 році передав російському уряду інструмент фінального контролю над пакетами акцій: “Золоту акцію”. Про це писали на РБК, це відкритий факт. Золота акція була передана Сбербанк як держбанку, щоб він мав фінальне слово в розподілі часток між власниками. Після узурпації влади в Росії Путіним у 2012 році Яндекс почав чітко відпрацьовувати замовлення влади на придушення інакомислення, шпигунство, маніпуляцію новинною видачею. Це особливо очевидно зараз. Росія охоплена величезними протестами проти Путіна і його дармоїдів. Проходили мітинги по всій країні, в них брали участь десятки тисяч людей. У Дагестані бунтівні далекобійники страйкували. Всі ці акції повністю замовчувалися Яндексом за вказівкою Путіна. Про це пишуть російські ЗМІ, це також публічна інформація. Що робить Яндекс з новинною видачею в Україні – це окрема історія.
5. Коли ми підняли цю тему, багато хто казав: Яндексу немає альтернативи, у нього такі хороші Мапи, Навігатор, тощо!
По-перше, смішно чути про відсутність альтернативи, коли є Гугл з повним набором тих самих сервісів.
По-друге, мені особисто дуже тривожно чути, що у ворога найкращі карти нашої землі. Це вкрай небезпечно, і я дуже радий, що ця небезпека буде усунена.
6. В пакет санкцій також увійшли інші компанії, зокрема соцмережі Вконтактє та Однокласнікі, і взагалі весь холдінг Мейл.Ру. Причина цьому – політизація бізнесу в Росії. Коли Алішер Усманов віджимав у Павла Дурова Вконтактє, коли Однокласнікі та ВК стали ареною для розквиту кремлівських ботів – занепад цих сервісів був передречений, бо не можна ставити Інтернет на службу війні та брудній політиці. Саме через використання ВК та Однокласників у антиукраїнській пропаганді, через непрозорість зберігання інформації про українських користувачів
7. Багато хто хвилюється, що 1С потрапив під санкції. Цього було не уникнути, і хоча це стрес, це буде на краще. Скільки українських сервісних айті-бізнесів не розквітли через конкуренцію з російськими монстрами? Тепер всі вони дуже швидко зроблять свої власні сервіси. Україна – один з великих світових центрів програмування, і наші кодери, я певен, зможуть зробити свій 1С у найкоротші терміни.
8. Будуть і скиглення, що ВК нічим не замінити. Але ж є Фейсбук. Переходьте туди, і буде вам щастя. І вже не будуть говорити, що Фейсбук – то не Україна. Туди прийдуть всі.
9. Таким чином, новий пакет санкцій – це простір для розвитку українського айті-бізнесу, це новий крок у реальній незалежності України, це збільшення інформаційної безпеки, це перемога України. І це припинення гібридної війни. Фактично, ми вивели Троянського коня, яким були російські компанії, за межі нашої фортеці.

І ГОЛОВНЕ, ПАМ’ЯТАЙТЕ.
Розповсюджуючи інформацію від InformNapalm ви допомагаєте кувати нашу перемогу!

Михаил Макарук

Top