Тарас Чорновіл: “Останній етап до введення безвізу пройдено”

Тарас Чорновіл

Ну що, зрада промосковська, хоч на день заткнетеся? Дві новини, які забивають черговий цвях у всю цю тріскотню про наші “програші”. Про американські переговори напишу окремо. А зараз найперше – останній етап до введення безвізу пройдено. Тепер технічна процедура (брюссельську бюрократію ще ніхто не скасовував) і до середини червня візові бар’єри для українців падають. Давайте не забувати, що безвіз нам пообіцяли ще коли в нас не було жодної війни, сотень тисяч внутрішньо переміщених осіб, повним ходом ішло напрацювання Угоди про асоціацію, а в Європі не було міграційної кризи та спалаху євроскептицизму. Тільки повний ідіот чи відвертий цинік може сказати, що це рішення прикотилося нам саме в руки. За нього довелося добряче поборотися та ще й під жорсткий внутрішній спротив – партія “Родіна” аж із шкіри вилазила, так старалася не допустити виконання жодного із зобов’язань. Інші теж добряче відзначилися в саботажі.
Зате зараз у посиленому режимі працюють штаби так званих “демократичних” опозиційних сил (про ті, що явно й відкрито недемократичні, – шкода й часу на обговорення тратити) і думають, як на це реагувати. Припускаю, що схиляються до наступних формул:
– Самопоміч не може засуджувати чи критикувати безвіз. Навіть те, що його отримано без їхньої участі й навіть при відчутному спротиві, не міняє ситуацію. Треба хвалити, але ж добре слово про досягнення “антинародного режиму” через горло не пролазить. Хоча окремі нардепи в інтерв’ю відповідатимуть схвально, хоча й стримано.
Але на основні шоу й ефіри постараються випустити своїх російських знайд (Соболєва, Семенченка), щоб ті постаралися відволікти увагу на щось стороннє – наприклад гидотне рішення нового керівництва Інтерполу. Приблизно собі уявляю виступ Соболєва (хлопець змагається з Лєщенком, хто успішніше проб’є чергове дно): “Порошенко, Гройсман і Луценко спеціально підганяли це рішення під початок пленарного тижня, щоб приховати за ним свої корупційні й злочинні діяння, а також, щоб уникнути відповідальності Луценка за програш в Інтерполі”. Те, що це повна беліберда – ясно, але якщо прозвучить саме так, а до того все котиться, то це буде шикарний комплімент усій владі, яка, виявляється, досягла аж настільки значних впливів серед сильних світу цього.
– “Родіна”, вона ж “Батьківщина”, вона ж БЮТ, вона ж “Громада” почне грати врізнобій. Юля затрималася на дорогих курортах, схоже, що тривають проблеми після її нелюдських експериментів над своїм тілом, тому в спеціальні зарубіжні клініки їй доведеться виїжджати все частіше. А без неї готувати якісь суттєві рішення ніхто не бажає. Тому на понеділок очікуємо її гнівну тираду на якісь сторонні теми: ринок землі, витрати на Євробачення тощо. А вся команда сконцентрується на тезі, що: “насправді ж після зняття віз нам стане ще важче пробиватися до Європи – злочинна влада Порошенка позбавила українців права на отримання шенгенських віз”. Амплітуда “аргументів” буде доволі сильно відрізнятися: від хитрішого й обережного С.Соболєва, до нового претендента на звання “герой дна” Рябчина.
– Найважче зараз визначитися Ляшку. А саме йому треба приймати рішення – це не та фракція, де хтось має думати власною головою, що партай-фюрер скаже, то всі й повторяють. А віднедавна Олег Валерієвич, як у старому анекдоті, все не може визначитися, з ким він: “з красивими чи розумними”. Ніби все просто – повторюй свою стару тезу, що чернігівським бабусям “нема за що навіть до Києва з’їздити, не то що на ваші Канари й Парижі”. Але ж лідер радикалів до повноцінного лідера популістів ще не доріс. Аж так брехати як Тимошенко та в одну мить безкарно на 180 градусів розвертати свою позицію він ще не вміє. Тому враховує, що за місяць-два і його виборці почнуть хвалити нову систему. Тому розривається між попередньою тезою і новою, але вже добре відпрацьованою: “Це ми зробили, ми добилися! Без нас нічого хорошого радикально в цій країні не можливо”.
Усілякі маргінали на зразок Міхо – “я сделал”, Гриценка – “влада й на цьому буде красти, не знаю як, але точно вкраде”, Надя – “а могли ж домовитися з Москвою і хорошими нашими хлопцями в ДНР-ЛНР і разом танками й без віз у ту Європу в’їхати”, навряд чи заслуговують на деталізацію. Ну хіба моральна катастрофа для професійних євро-доларових оптимістів. Так не хочеться додаток “євро-” зі своєї назви викидати… Але після переходу Лєщека до категорії віп-клієнтів Сбєрбанка Россії чи візитів його до одного з російських олігархів у Лондон (мабуть там профінансували відверту противладну й навіть антиукраїнську джинсу на ряді каналів), це євро асоціюється лише з грошовою одиницею.
Усе це почне сипатися на наші бідні вуха вже від початку наступного тижня, коли лідери добре відпочилі й загорілі, а Жуля Володимирівна ще й з оновленим обличчям, прийдуть на погоджувальну раду… А поки насолоджуймося блаженною тишею, чи, кому миліше, Євробаченням.


Тарас Чорновіл

Top