Роман Кулик: ” поки був в армії, батьки порадували відмовою від послуг місцевої церкви РПЦ”

Роман Кулик

Рік тому писав, що поки був в армії, батьки порадували відмовою від послуг місцевої церкви РПЦ у Слободі – і знайшли церкву Київського патріархату в Стайках, за 20 кілометрів від нашого дачного будинку. Тоді у них був культурний шок від контрасту в службі та відношенні священника до людей, тому цього року з цікавості поїхав святити паски з ними).
Ну і що тут може сказати форменний атеїст, що за життя відвідав… ну може з пів десятка служб?)
Для початку опишу типову службу в церкві РПЦ в Слободі: беземоційно і сухо, старезний любитель випить отець Фьодор (уже смутні підозри) російською веде службу, а потім з обличчям “ненавиджу вас усіх” святить корзини.
У Стайкаж же молодий, інтелігентного вигляду священник веде службу українською, приязним голосом, без жодних ознак зверхності говорить з людьми. Прямо говорить, що росія напала на Україну і закликає молитись за воїнів. При освяченні посміхається, вітає всіх зі святом – і взагалі виглядає як рок-зірка, що роздає афтографи фанам та просто кайфує від спілкування з прихильниками 😀
Різниця в атмосфері колосальна. Тут навіть такий цинічний атеїст як я, відчув пієтет до молодого священника та його роботи. Церква здорової людини)


Top