Альона Вербицька: ЕЛЕКТРОННІ ДЕКЛАРАЦІЇ ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ

Альона Вербицька Радник начальника Генерального штабу - Головнокомандувача ЗС України

Однією з нагальних проблем, які потребують вирішення саме сьогодні є внесення змін до чинного Закону України “Про запобігання корупції” стосовно визначення особливого механізму подання декларацій військовослужбовцями Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів.
Це обумовлене, по-перше, відсутністю можливостей подачі декларацій у встановлений термін тими військовослужбовцями, які не мають можливості подати до 1 квітня за місцем виконання обов’язків служби декларацію за минулий рік у зв’язку з виконанням завдань в інтересах оборони України та її безпеки під час проведення мобілізації, підготовки та безпосередньої участі у веденні воєнних (бойових) дій (антитерористичних операціях), забезпеченні їх проведення; по-друге, можливістю розкриття персональних даних військовослужбовців, які можуть і будуть використані ворогом.
Сьогодні Федеральним слідчим комітетом Російської Федерації вже порушені десятки карних справ на наших офіцерів (в основному – командного складу) за начебто порушення норм міжнародного гуманітарного права.
“Розстрільні” списки на інформаційних ресурсах самопроголошених ДНР та ЛНР також постійно поповнюються персональними даними наших захисників та використовуються терористами для впливу, як на них самих, так і на членів їхніх родин.


Особливо це стосується військовослужбовців, які проживали та проходили військову службу в Автономній Республіці Крим, Донецькій та Луганській областях та мають на цих територіях родинні зв’язки, а також про відповідні об’єкти, що належать їм та членам їх сімей на праві приватної власності.
Вирішення цієї проблеми потребує не емоційних заяв в facebook, а системної узгодженої роботи Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України та всіх громадських організацій, а також окремих патріотів, кому не байдужі проблеми Збройних Сил !!!
Така робота в високому темпі проводиться зараз. Так, Міністерством оборони України були внесені пропозиції до зазначеного законопроекту (№ 220/1567 від 20.02.2017). Але зазначений законодавчий акт не прийнято.
Президент України виступив з законодавчою ініціативою щодо часткового урегулювання зазначеної проблеми. Відповідний проект закону № 6172 вже оприлюднений на сайті Верховної Ради України. Однак він стосується лише таких категорій військовослужбовців, як: військовослужбовці військової служби за призовом під час мобілізації, військової служби за контрактом, осіб молодшого офіцерського складу, а також курсантів ВВНЗ та військових кафедр ВНЗ України, в той час, як ворога цікавлять дані осіб офіцерського складу, які безпосередньо приймають рішення, тобто, від командира роти і вище.
Тому, відповідаючи на запит суспільства, в чіткій відповідності до своїх повноважень Радника начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України я сьогодні подала офіційне звернення на Президента України – Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України з проханням його законодавчої ініціативи щодо вирішення зазначених проблемних питань.
Президент може внести відповідний законопроект. Однак, остаточне рішення приймає Верховна Рада України. Тому, в найближчий час, від всіх нас може знадобитись не пінг-понг питаннями та відповідями з цього приводу один до одного, а чітка сильна узгоджена позиція всієї громадськості щодо вимоги від наших народних обранців якнайшвидше розглянути та підтримати зазначені зміни.

Top